Armaty pracują pełną parą

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Są miejsca gdzie zima już się zaczęła - jak pisaliśmy działa już ośrodek Master-Ski w Tyliczu, jeździć można też na wyciągu UFO w Bukowinie Tatrzańskiej a od soboty działają Bania w Białce Tatrzańskiej i Gąsienicowa na Kasprowym Wierchu.

Podglądnęliśmy wieczorem trasy w Białce - na wszystkich trasach armaty pracują na maksymalnych obrotach. Podobnie jest w innych ośrodkach - spory, sięgający 15 kreski poniżej zera mróz pozwala na efektywną produkcje śniegu, co pozwoli otworzyć kolejne trasy i wyciągi.

W kolejny weekend - 10 grudnia - swoje podwoje otworzyć planuje stacja Dwie Doliny Wierchomla-Muszyna, choć w pierwszej kolejności otwarte zostaną trasy po stronie Wierchomli. W ośrodku obchodzącym w tym roku 20-lecie istnienia gruntownie odnowiono lubiany przez narciarzy Szałas Gastronomiczny Baca.

Jak dowiadujemy się ze strony ośrodka, w czwartek 14 grudnia, nie czekając na weekend otworzyć się zamierza stacja Suche Ski, a kilka dni później w weekend wystartują stacje na Polanie Szymoszkowej i w Witowie oraz Rusin-Ski.
W Jurgowie trasy przygotowane zostaną na 18-tego grudnia.

Śnieżenie trwa też w ośrodku Henryk Ski w Krynicy, gdzie w końcu udało się zdobyć wszystkie potrzebne pozwolenia na uruchomienie zbudowanego w ubiegłym roku krzesła wiodącego na szczyt góry Krzyżowej. Narciarze w końcu skorzystają z liczącej prawie 1800 metrów trasy w samym centrum uzdrowiska.

wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama