Zimowy pociąg retro do Zakopanego (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Sobotni przejazd zabytkowym składem do stolicy polskich gór był przedostatnią w tym roku propozycją podróży retro zorganizowaną w ramach projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej". Dziś miłośnicy kolei zabrani zostali na trasę Chabówka - Mszana Dolna - Chabówka.

Projekt "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej" realizowany jest po raz kolejny przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wraz ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku zaplanowanych zostało 25 podróży retro adresowanych dla wszystkich, nie tylko miłośników kolei. Przejazdy pociągami historycznymi - oprócz niezapomnianej podróży zabytkowym taborem - obfitują w dodatkowe atrakcje na pokładzie oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Wczoraj zabytkowy skład, na który złożyły się historyczne wagony z lat 1920 – 1935 typu Gmhx, Bi, C - ciągnęła lokomotywa parowa OKz32-2 z 1934 roku. Przez cały dzień pociąg retro kursował na trasie Chabówka - Zakopane - Chabówka. Pasażerom podróż umilała kapela góralska, umożliwiono im także zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, a w Zakopanem - mieli możliwość skorzystania z przejazdu koleją linową na Gubałówkę, czy z Aquaparku Antałówka (ze zniżką za okazaniem biletu z pociągu) lub zwiedzanie Zakopanego w grupach w towarzystwie przewodników PTTK.

Na wszystkich czekał w pociągu ciepły poczęstunek - w ramach biletu, a po powrocie do Chabówki - grill na terenie skansenu przy góralskiej muzyce.

s/ zdj. Michał Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama