Gala Budo Bushi Hall of Fame (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Łącku odbyła się kolejna edycja Gali – Budo Bushi Hall of Fame. Na zaproszenie gospodarza GM Stanisława Majchrzaka w światowej imprezie wzięło udział kilkuset adeptów sztuk walki z Polski, Niemiec, Anglii, Serbii, Czech, Słowacji, Szwecji, Izraela, Francji oraz Nepalu.

Podczas Gali w hali sportowej gościło około 120 mistrzów, a całkowita liczba to prawie 400 uczestników.

Impreza podzielona była na 2 części. W pierwszej część szkoleniowa, wybrani instruktorzy zaprezentowali techniki samoobrony i techniki interwencji, można było szkolić się w: Karate, Taekwondo, KAPAP, Krav Maga, Ju Jutsu, B.J.J., SAMBO, Aikido i Combat Aikido, Kick-Boxingu - Muay Thay, oraz Kobudo (escrima, tonfa i inne), gdyż hala podzielona była na cztery sektory gdzie zajęcia były prowadzone w grupach.

Druga część to część oficjalna czyli prezentacja mistrzów, rozdanie nagród oraz pokazy umiejętności przybyłych mistrzów. Dodatkowe atrakcje to występ kapeli góralskiej „Jazzda”, występ Klaudii Rajzer, Julii Konopki, która zagrała na skrzypcach, Piotra i Pawła Czechów, którzy zagrali na gitarze i akordeonie. Wystąpiła też grupa „Astral Team” z Nowego Sącza pod przewodnictwem Sensei Piotra Dobosza to uczestnicy programu „Mam talent”. Wszyscy uczestnicy mogli wesprzeć finansowo leczenie Kasi Kucharskiej z Łącka, która cierpi na małopłytkowość immunologiczną.

Organizatorem imprezy jak co roku był GM Stanisław Majchrzak 10 dan, a połączona ona była z jubileuszem 35 lat uprawiania przez niego sztuk walki. Jest on szefem International Self Defense Association, obecnie trenerem którego zawodnicy zdobywają najwyższe miejsca za zawodach w Polsce I za granicą. Ściśle związany z wojskiem, policją, strażą graniczną i służbami specjalnymi dla których prowadzi szkolenia z zakresu samoobrony.

Na specjalne zaproszenie GM Majchrzaka na galę udała się ponad 20 osobowa grupa studentów sztuk walki z naszego regionu - Podhala, Pienin i Orawy pod przewodnictwem Sensei Sebastiana Westrycha. To już kolejna wizyta na tej prestiżowej gali.

Sebastian Westrych pochodzący ze Szczawnicy, a obecnie mieszkający w Nowym Targu od ponad 20 lat związany jest ze sztukami walki treningi Karate rozpoczął w 1995 roku, obecnie w tym stylu posiada stopień 4 dan. Instruktor Samoobrony posiadający uprawnienia państwowe od 1998 roku z wykształcenia nauczyciel historii. Kilka lat mieszkał z Wielkiej Brytanii gdzie trenował Kick Boxing w którym posiada stopień mistrzowski 1 dan, po powrocie do Polski prócz Karate rozpoczął treningi Ju Jutsu w Yamabushi Dojo Sensei Aleksandra Kozieła 5 dan w Nowym Targu, obecnie posiadający stopień mistrzowski 1 dan Ju Jutsu, od kilku lat trenuje pod okiem Shuhan Makoto Kojima z Japonii styl Kishin Juku. Posiada stopień mistrzowski i tytuł Chuden.

Na Gali Budo Bushi Hall of Fame jako jeden z kilku wybranych mistrzów prowadził on treningi i wraz z uczniami wykonał pokaz Ju Jutsu, za co otrzymał liczne nagrody, między innymi najlepszego trenera roku 2017. Po zdanym egzaminie promowany na stopień 3 dan Self Defense.

Kolejnym mistrzem reprezentującym nasz region był Sensei Zbigniew,,Higdlander” Lach który sztuki walki uprawia od 32 lat, jest posiadaczem stopnia 2 dan w Karate, posiada też uprawnienia instruktora Kick Boeingu oraz jest posiadaczem 1 dan w tej sztuce walki.

Do Łącka zjechała się elita mistrzów sztuk walki w tym amatorscy i zawodowi mistrzowie świata z całej Europy i Świata. Obecni byli przedstawiciele IPA i policji z Nowego Sacza z nadk. Robertem Tomasikiem na czele. Jako jednego z mistrzów należy tu wymienić pochodzącego z Szaflar amatorskiego mistrza świata federacji WKF Rafała „BACĘ” Szafarskiego, jest to czynny zawodnik kickboxingu i lowkicku K1, trener klubowy.

Mistrz świata Cezary Podraza - treningi sztuk walki rozpoczął w 1972 roku od Judo by w 1980 otrzymać pierwszy stopień mistrzowski. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce, 10 krotny mistrz świata w Kick Boxingu, 2 krotny mistrz Polski i mistrz Świata w Savate. Jako zawodowiec stoczył 71 walk, 51 razy wygrywał przez KO, przegrał tylko 4 razy. Obecnie trener, działacz i promotor sztuk walki, głównie Kick Boxingu od lat prowadzi klub w Sosnowcu. Posiada najwyższy stopień 10 dan w Kick Boxingu oraz 9 dan w Savate.

Z Niemiec przyjechali członkowie MAA-I, Sebastian Kellner i Peter Kaufmann wraz z szefem organizacji mistrzem Bernd Höhle rekordzistą świata w tameshiwari, aktorem filmów akcji. Posiada on najwyższe stopnie mistrzowskie kilku światowych organizacji.

Pochodzący z Francji Christian Colin wraz z uczniami sekcji Krav Maga Nowy Sącz- należącej do Federacji Europejskiej Krav Maga Richarda Douieb, posiadacz czarnego pasa 1 dan/darga.

Mistrz Jan Palus z Republiki Czeskiej, trenujący SAMBO i Ju Jitsu posiadacz stopnia 5 dan, prezes Way of Warrior.

Z Wielkiej Brytanii przybyła dość duża grupa przedstawicieli KAPAP-u czyli systemu walki wręcz i samoobrony, stosowanego i udoskonalany przez żydowskie jednostki ruchu oporu w czasie II wojny światowej pod przewodnictwem Michała Bila i Adriana Valmana.

Michał Bil - urodzony w Polsce, jednak od 11 lat mieszkający w Londynie mistrz trenujący sztuki i systemy walki od 20 lat. Operator bezpieczeństwa i członek zespołu ds. zarządzania bezpieczeństwem działów rządowych w Wielkiej Brytanii, członek zespołu ds. reagowania bezpieczeństwa na lotniskach w Londynie, główny instruktor MB Close Combat Systems Academy, starszy instruktor KAPAP 4 stopień a zarazem w pełni wykwalifikowany instruktor Krav Maga

Adrian Valman to posiadacz stopnia 5 dan IKA, główny instruktor i założyciel Shojujitsu (SKDA), jest szefem i głównym instruktorem Brytyjskiego Stowarzyszenia KAPAP. Trenuje sztuki walki od ponad 35 lat.

Również z Wielkiej Brytanii przybył Renshi Robert Bevilagua urodzony na Słowacji, od lat mieszkający w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi własną szkołę Ju Jutsu, posiadacz stopnia 4 dan w Ju Jutsu, 20 lat trenujący sztuki walki.

Na zaproszenie organizatora gali Stanisława Majchrzaka przybył też Radosław SHOGUN Wiśniewski kreator systemu DAS Defense Attack System, posiadacz stopnia 7 dan w Ju Jitsu właściciel CST WAWDAS firmy która zajmuje się szkoleniem z zakresu interwencji, samoobrony, strzelectwa oraz ratownictwa.

Shihan Andi Rekunov, prezes WSO posiadacz stopnia 7 dan Sokarate Full Contact, w 1983 roku rozpoczął treningi Judo by w 1987r. zacząć studiować Kyokushin Karate.

Był on głównym trenerem Odesskiej Regionalnej Federacji Kontaktowego Karate i Kung-Fu, były instruktor wschodnio-ukraińskiego regionu organizacji ISKF - szef, dyrektor i prezes kilku znanych światowych organizacji sztuk walki.

Grand Master Ljubomir Tadic z Bośni i Hercegowiny reprezentant Wado Ryu Ju Jitsu posiadacz stopnia 9 dan.

Obecni byli przedstawiciele szkoły sztuk walki i Samoobrony Goshin-Do z mistrzem Ryszardem Bochmem na czele. Mistrz Bochm ma za sobą ponad 30 letni staż w sztukach walki, posiada stopień 7 dan to złoty medalista Mistrzostw Polski, Europy i świata. Preferuje wszechstronny trening sztuk walki w której naucza Kung-Fu, Ju Jitsu, Kickboxingu, elementów Muay Thai i filipińskiej Escrimy oraz szeroko pojętej samoobrony w oparciu o różne sztuki i sporty walki.

Z dużą grupą mistrzów i studentów przyjechał z Wrocławia prezes Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do UNIFIED / ITF HQ KOREA GM Wojciech Dolny posiadacz stopnia 9 dan. Wraz z nim mistrzowie: Marek Hisztin 6 dan, Przemysław Popiołek 5 dan, Jacek Matuszewski 4 dan, Tadeusz Pułkownik 3 dan, Ewa Piastowska 2 dan, Aleksandra Matuszewska 2 dan oraz Jagoda Grininig 1 dan.

Kolejna liczna grupa przyjechała pod przewodnictwem mistrza Adriana Mehrsteina. Adrian Mehrstein od dziecka związany ze sportami walki . Były żołnierz sił Powietrzno-Desantowych. Podczas służby zdobywał doświadczenie w warunkach bojowych. Zajmował się ochroną VIP-ów rozwijając się w systemie, który opanował po okiem światowych liderów Krav Maga m.in w Izraelu, Austrii, Niemczech, Francji i Belgii.

Instruktor Krav Maga, twórca własnego systemu pod nazwą Street Krav Maga Mehrstein. Aktualnie szkoli tych o których pisać nie możemy (służby specjalne).

Z Rybnika przybyła duża grupa przedstawicieli klubu „BUSHI” pod przewodnictwem Shihan Mirosława Krajewskiego - 7 dan Jiu Jitsu, 4 dan Chan-Shaolin-Si, Dju-Su Kung-Fu, Combat System, licencjonowany sędzia federacji IBF.

Z kilku szkół przybyli instruktorzy wraz z uczniami Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido. Głównym instruktorem jest Shihan Wiesław Pikor prezes zarządu i główny instruktor posiadacz stopnia 6 dan, Sensei Rafał Habil główny instruktor klubu Raimei Rzeszów 4 dan Combat Aikido, przedstawiciele San Dojo Radymno Sensei Dariusz Moskwian 2 dan i Sensei Krzysztof Nowak 1 dan.

Sensei Rafał Habil wraz z Sensei Krzysztofem Rębiszem 2 dan oraz Sensei Michałem Zarzyckim 1 dan w czasie pokazów prezentowali techniki Combat Aikido a Sensei Rafał zaprezentował kata z mieczem (katana) oraz bardzo efektowne (tameshigiri) cięcie mieczem bambusowych mat.

Mistrz Krzysztof Jaworski posiadacz stopnia 4 Dan Kung-Fu Dju Su, Kempo Naadaa, przedstawiciel Niemieckiej federacja WMAA-ROC.

Swoją obecnością zaszczycili galę prof. Tadeusz Ambroży były zawodnik Karate, obecnie trener i sędzia. Wicemistrz świata w All Style Karate. Trener i sędzia Ju-Jitsu i Judo, instruktor kulturystyki, fitness, narciarstwa. Profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej.

Tomasz Knap prezes Polskiego Związku Ju Jutsu, trener który wyszkolił liczne grono amatorskich i zawodowych mistrzów świata.

Mistrz Wiesław Bigos który zaczął się interesować sztukami walki w 1976/77 od trenowania boksu, by w latach 1981/82 rozpocząć treningi Chan-Shaolin-Si oraz Dju Su Kung-Fu w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Aktualnie Posiada najwyższe stopnie 10 dan w Dju Su Kung-Fu, Ju-Jutsu oraz Shaolin Kempo, jest założycielem Stowarzyszenia Big Budo Polska, v-ce prezydentem federacji IBF.

Soke Mariusz Błaszkiewicz „POLSKI SAMURAJ” treningi rozpoczął w wieku 8 lat trenując Judo, a potem Karate Kyokushin. Uczył się stuk walki u wielu mistrzów z Polski i zagranicy Po poznaniu mistrza miecza Soke Toschimichi Takeuchi zaczyna trenować Ken Jitsu i kroczyć drogą miecza. Po śmierci Takeuchiego zakłada swoją własną szkołę o nazwie Kinday Ryu. Obecnie posiada najwyższy 10 dan w Ju Jitsu, Ken Jitsu oraz Self Defense. W czasie gali wykonał wspaniały pokaz walki mieczem Japońskim (katana).

Grupa karateków stylu Kyokushin pod przewodnictwem prezesa Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Sportów Budo, i szefa klubu Karate Bushido Sensei Andrzeja Kulesza 3 dan. W grupie byli Sensei Wojtek Hajduk 1 dan reprezentujący Dojo Wojnycz i Sensei Magda Starzec 1 dan z Tarnowskiego Klub Karate Shinkyokushin, Sensei Stanisław Falarz 2 dan z Dębicy z Sensei Elżbietą Osysko 1 dan. Sensei Andrzej przybył na galę z żoną Sempai Agnieszką Kulesz 2 kyu. Na zakończenie gali Sensei podjął próbę pobicia własnego rekordu łamania betonowych bloczków, tym razem udało mu się ustanowić nowy rekord 24 sztuki, za co został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami oraz specjalnym dyplomem od organizatora imprezy.

Szczególne gratulacje i podziękowania należą się organizatorowi gali GM Stanisławowi Majchrzakowi, że udało mu się kolejny raz zorganizować tak dużą i prestiżową imprezę na którą zjechała się tak duża liczba mistrzów z różnych krajów wraz ze swoimi studentami.

opr.s/

źródło: mat. nadesłany

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama