Polskie Koleje Linowe w Zakopanem chcą wejść na giełdę

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Właściciel m.in. kolejki na Kasprowy Wierch poinformował w komunikacie, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zdecydowało o wprowadzeniu akcji do obrotu na Giełdę Papierów Wartościowych.

PAP podała, że Polskie Koleje Linowe w Zakopanem nie planują sprzedaży większościowego pakietu akcji, a jedynie ich część należącą o obecnych akcjonariuszy. Właścicielem ponad 90% akcji jest spółka Altura z Luksemburga.

- Podczas oferty publicznej PKL każdy dorosły Polak będzie miał okazję nabyć akcje sSpółki, stać się jej akcjonariuszem i współdecydować o jej przyszłości - komentuje w komunikacie Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners, funduszu inwestycyjnym, który poprzez spółkę zależną Altura S. à r. l., jest większościowym akcjonariuszem PKL.

Ponadto, akcjonariusze PKL podjęli decyzję o przeznaczeniu dla pracowników Grupy PKL pakietu akcji pracowniczych, których liczba będzie zależała od stażu pracy w Grupie PKL.

Nabyć akcję będą mogły też gminy Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko, będące akcjonariuszami mniejszościowymi.

r/ zdj. M. Adamowski

źródło: PKL

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama