Zimowe serce Polski bije w Małopolsce!

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W leżącej na ziemi limanowskiej stacji Laskowa-Ski władze Małopolski oficjalnie zainaugurowały zimowy sezon turystyczny. Niestety kapryśna pogoda sprawiła, że otwarcie odbyło się "na sucho" czyli bez śniegu.

- Zimowe serce Polski bije w Małopolsce! Dlatego co roku właśnie tutaj, na wspaniałych małopolskich stokach, oficjalnie rozpoczynamy zimowy sezon turystyczny. Zapewniam, że nasi goście znajdą tu nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale też doskonale przystosowane trasy narciarskie i wiele innych ciekawych propozycji wypoczynku z przyjaciółmi czy w gronie rodziny – mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za turystykę i sport. Zaznacza także, że w całej Małopolsce można skorzystać z oferty aż ponad 60 świetnie wyposażonych stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras zjazdowych: – Nasze ośrodki narciarskie z roku na rok są coraz lepiej przystosowane do wymagań osób odwiedzających nasz region zimą. Doceniają to zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści szukający możliwości aktywnego wypoczynku. W Małopolsce mogą oni wypocząć na różne sposoby, korzystając z wielu nowych atrakcji, które powstają chociażby dzięki wsparciu ze środków unijnych – podkreśla Leszek Zegzda, pełniący równocześnie funkcję prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

W ostatnich latach małopolskie ośrodki sportów zimowych ciągle się rozrastają, są też nowocześnie wyposażane – stacje narciarskie proponują odwiedzającym innowacyjne rozwiązania, choćby takie jak skipassy, dzięki którym można korzystać z oferty kilku stacji. Znajdujące się w nich trasy narciarskie są z kolei dostosowane do różnych poziomów trudności, a w szkółkach narciarskich profesjonalni instruktorzy przybliżają młodym Małopolanom nie tylko jak jeździć na nartach czy snowboardzie, ale też – co równie ważne – jak robić to w sposób bezpieczny. Małopolskie stacje narciarskie wyposażone są przy tym w sprzęt niezbędny do naśnieżania stoków, dzięki czemu nawet w przypadku złej pogody można poszusować na dwóch deskach.

Podczas wydarzenia inaugurującego zimowy sezon turystyczny, które zostało zorganizowane przez Małopolską Organizację Turystyczną na stokach stacji narciarskiej Laskowa-Kamionna, nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu dla dużych i małych, a także chociażby szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Z kolei do osób, które wykazały się największą wiedzą na temat tego jak bezpiecznie jeździć po na stoku trafiły ciekawe nagrody – oczywiście związane z Małopolską.

Oficjalne otwarcie sezonu poprzedziło seminarium „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą”, w którym wzięli udział przedstawiciele zimowej branży turystycznej. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się więcej na temat zimowych propozycji Województwa Małopolskiego skierowanych do mieszkańców czy turystów, a także nowoczesnych tras działających w regionie. Podczas wydarzenia Cezary Zamana – jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy – opowiedział o tym, co łączy narty z rowerem. Z kolei policjanci oraz ratownicy górscy powiedzieli na co uważać podczas „białego szaleństwa”.


mat. prasowy, oprac. wo
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama