V Puchar Zakopanego - do zdobycia cenne nagrody

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Przedstawiciele trzech zakopiańskich stacji narciarskich wraz z miastem Zakopane zorganizują w 2018 roku V Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Narciarze będą walczyć o nagrody pieniężne.

Miłośnicy szybkiej jazdy na nartach będą mogli nie tylko sprawdzić się w rywalizacji z innymi narciarzami, ale także powalczyć o cenną nagrodę. Dobry sprzęt oraz spore umiejętności szybkiej jazdy na nartach ułatwią wygraną swojej grupy wiekowej, co przybliży do zwycięstwa w pucharze. Warto mieć także trochę szczęścia, bowiem aż pięć osób otrzyma "dziką kartę", która upoważni do zjazdu w dodatkowym slalomie, w którym liczyć się będzie nie najszybszy zjazd, a ten najbardziej zbliżony do wyznaczonego czasu przed startem zawodnika.

Tuż po podpisaniu porozumienia burmistrz dziękował przedsiębiorcom za ich zaangażowanie i współpracę. - Wiem jak dla was jest to trudne - mówił do przedstawicieli stacji narciarskich Leszek Dorula. - To jest niesamowity przykład działania dla dobra Zakopanego. Dziękuje wam za wytrwałość, bo wiem jak ciężko w dzisiejszych czasach do współpracy kogokolwiek zachęcić i namówić - dodał.

Pierwsze zawody Pucharu Zakopanego już 13 stycznia 2018 roku na Harendzie. Będzie to slalom gigant równoległy.
Kolejne zawody:

3 luty 2018 r. Stacja Narciarska Kasprowy Wierch - slalom gigant,
10 luty 2018 r. Stacja Narciarska Harenda - slalom,
24 luty 2018 r. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa - slalom gigant.

ms/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama