Kolejami Małopolskimi do Zakopanego: na Święta i Sylwestra

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Powodów, aby w najbliższym czasie odwiedzić Podhale jest co najmniej kilka. Każdego, kogo zniechęcają nieuniknione korki na Zakopiance, powinna zainteresować specjalna oferta Kolei Małopolskich, które przygotowały kilka dodatkowych kursów z Krakowa do zimowej stolicy Polski – Zakopanego i z powrotem.

Dzień przed wigilią, 23 grudnia pociąg Kolei Małopolskich ponownie zawita do Zakopanego. Będzie to pierwszy z 4 przejazdów na tej trasie, jakie samorządowy przewoźnik szykuje w końcówce bieżącego roku. Bilety w atrakcyjnych cenach można już kupić w przedsprzedaży, a w dniu wyjazdu – u obsługi pociągu.

Pierwszy, świąteczny pociąg Kolei Małopolskich wyruszy ze stacji Kraków Główny w sobotę, 23 grudnia o godz. 9.22, a przyjazd do Zakopanego jest planowany na godz. 12.11. W podróż powrotną do Krakowa pociąg wyruszy o godz. 19.22, by dotrzeć na miejsce po niespełna trzech godzinach, o 22.16. Kolejne kursy realizowane z identycznym rozkładem jazdy zaplanowano na: 26 i 30 grudnia oraz 1 stycznia.

Biorąc pod uwagę fakt, że okres świąteczno-noworoczny zawsze wiąże się z dużym zainteresowaniem wyjazdami w góry, a to – niestety - z dużym ruchem i korkami na drogach prowadzących na Podhale, już teraz można założyć, że wybór połączenia kolejowego na tej trasie będzie najszybszym sposobem, aby dojechać do Zakopanego, a następnie wrócić do Krakowa. Połączenia oferowane przez Koleje Małopolskie są więc świetną propozycją dla różnych grup podróżnych – zarówno tych, którzy mają w planach tylko krótki wyjazd świąteczny, jak i osób szykujących się na dłuższy pobyt w górach lub też chcących spędzić tam sylwestrową noc.

Zachętą do podróży koleją będą atrakcyjne ceny biletów na tej trasie. Normalny bilet z Krakowa do Zakopanego kosztuje tylko 14,00 zł. Jeszcze mniej zapłacą posiadacze ważnej legitymacji studenckiej - jedyne 6,86 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe.

Bilety są dostępne w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej Kolei Małopolskich, karty MKA, aplikacji iMKA oraz serwisu e-Podróżnik, natomiast w dniu wyjazdu u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu.

opr.s/

źródło: UMWM

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama