Koncert "Jazzu Malusieńki"

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Ojcowie Jezuici z Górki w Zakopanem zapraszają na kolejny koncert w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką. W dniu 21. stycznia w kościele na Górce po mszy św. o godz. 18:00 wystąpią; Włodek Pawlik i Ewa Uryga.

Koncert wpisany jest do programu IX Festiwalu kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych, któremu patronuje Urząd Miasta Zakopanego. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/IgnacjanskieSpotkania/
„Jazzu Malusieńki”

Koncert kolęd w wykonaniu Włodka Pawlika i Ewy Urygi – Laureata Grammy i współczesnej Elli Fitzgerald, jak niektórzy o niej mówią. Pierwszy wspólny koncert Artystów na Podhalu.

Włodek Pawlik - polski kompozytor, pianista jazzowy. W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu.
W jego dorobku kompozytorskim, obok utworów jazzowych, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, teatrów telewizji, muzyka do poezji, opera, kantata, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka do spektakli teatralnych, muzyka do słuchowisk radiowych. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym na przestrzeni lat współpracował z muzykami takimi jak m.in.: Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Paweł Pańta. Współpracował z wieloma znakomitościami polskiego i amerykańskiego jazzu, takimi jak m.in.: Janusz Muniak, Randy Brecker, Scott Hamilton, Billy Hart, Richie Cole, Mike Stern, Tom Kennedy oraz z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet. Występował także z gwiazdami polskiej muzyki pop.
Jego dyskografia obejmuje 30 autorskich albumów wydanych w Polsce i w USA. Płyta "Night In Calisia" uzyskała w Polsce status podwójnej platyny

Ewa Uryga
Wybitna wokalistka mająca na swoim koncie wiele nagród muzycznych poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z radiową orkiestrą rozrywkową pod dyrekcją Jerzego Miliana w Katowicach, gdzie nagrywała min. swoje własne kompozycje. Współpracowała z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w Polsce: byli to m. in. Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Piotr Baron, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Andrzej Jagodziński, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodek Pawlik i wielu innych. Nagrała siedem autorskich płyt w tym dwie w Nowym Yorku, gdzie rozpoczęła współpracę z legendarnym muzykiem jazzowym Markiem Soskinem.
Obecnie przygotowuje materiał muzyczny do nagrania kolejnej płyty z amerykańskimi muzykami, z którymi podjęła ostatnio współpracę koncertując w Polsce i za granicą: „New York Jazz Collective” w składzie: Mark Soskin, Luques Curtis i Dorota Piotrowska. Jest również pomysłodawcą i kierownikiem muzycznym cyklu koncertów z serii „The Meeting Classic and Jazz” przy Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama