Wieliczanin wicemistrzem Europy w Królewskiej Grze

Jan-Krzysztof Duda staną na drugim stopniu podium podczas rozgrywanych w Katowicach Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich.

W katowickim turnieju wystąpiło 1161 zawodników. Jak podaje serwis prasowy Wieliczki, niespodziewanym mistrzem Europy został 19 letni Maksim Wawulin z Rosji, który zdobył 10 punktów.

- Srebrny medal wywalczył Jan-Krzysztof Duda MKS MOS Wieliczka (9,5 pkt.). Polak zaczął od 9 zwycięstw, jednak porażka w ostatniej rundzie z Wawulinem zepchnęła go na drugie miejsce – relacjonują wieliccy urzędnicy.

Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Ponkratow z Rosji (9,5 pkt.).

Warto też wspomnieć, że równolegle do Mistrzostw dwóch śląskich zawodników: Jacek Gajewski oraz Wojciech Waruga podjęło się zadania pobicia rekordu Guinessa w długości trwania ciągłej gry w szachy. Zawodnikom udało się pobić rekord – grali łącznie 50 godzin i 2 minuty. W ciągu tego czasu zawodnicy zagrali aż 515 partii.