W Tatry na skiturach

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Skitury to przygoda! Wiele wspaniałych chwil, wielu ludzi, historii. Przez ostatni rok staraliśmy się przynajmniej część z nich uchwycić na kamerze i oto efekt - zapowiadają swój film pomysłodawcy projektu www.skitourowezakopane.pl

Kiedy kilka lat temu ówczesny Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński zarządził, że wszystkie szlaki dostępne dla turystów w lecie zostaną również otwarte dla turystów skitourowych zimą, Tatry zaistniały na skiturowej mapie świata.Tatry to ponad 200 kilometrów skiturowych tras, które pozwalają na około 50 różnych wypraw - 20 spośród takich propozycji zostało już szczegółowo opisane i pokazana na stronie www.skitourowezakopane.pl
Propozycje które tam znajdziecie można filtrować między innymi pod kątem trudności wejścia i zjazdu, długości czy miejsca startu.

Tatry zimą bywają trudne, szczególnie kiedy po opadach śniegu giną oznaczenia szlaków łatwo zgubić drogę. Dlatego pewnie większość skiturowców wybiera na początek najbardziej popularny szlak w kierunku Kasprowego Wierchu, podczas gdy prawdziwe atrakcje czekają na mniej uczęszczanych szlakach.

Znacie inne fajne skiturowe miejsca w Małopolsce? Dzwońcie 796024024 lub piszcie do nas na adres narty@malopolskaonline.pl - chętnie pokażemy ja w naszym serwisie!


oprac. wo/ materiały www.skitourowezakopane.pl
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama