Ferie tuż tuż, sprawdziliśmy co słychać w Czorsztyn-Ski

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe. W najbliższych dniach pojawić się ma w górach mróz, co pozwoli poprawić warunki na stokach a my już teraz przyglądamy się, jak to wygląda na czynnych stacjach.

Na pierwszy ogień trafiliśmy na górę Wdżar gdzie działa stacja Czorsztyn-Ski. To lubiane przez narciarzy miejsce oferuje dwie koleje krzesełkowe i kilka wyciągów talerzykowych. Warunki do jazdy na udostępnionych trasach są bardzo dobre, a jak tylko temperatura pozwoli to zaśnieżone i przygotowane zostaną niedostępne jeszcze trasy, w tym pięknie położona nartostrada, z której roztacza się piękny widok na jezioro czorsztyńskie.Tegoroczne ferie rozpoczną się 15 stycznia co oznacza że już od jutra możemy spodziewać się pierwszych gości zdecydowanych na spędzeniu urlopu w górach. W pierwszej kolejności wolne będą miałby dzieciaki z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Czorsztyn-Ski i Polana Sosny w Niedzicy są jedynymi otwartymi ośrodkami w szeroko pojętym regionie Pienińskim. Nie działają bowiem trasy narciarskie na Palenicy w Szczawnicy, Arena Narciarska w Jaworkach ani Stajkowa.

Życzymy im udanego pobytu i super zabawy, a my niebawem odwiedzimy kolejne miejsca!


oprac wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama