Śniegu na stokach nie zabraknie

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

ZAKOPANE. Niekorzystna pogoda sprawiła, że śnieg na stokach zrobił się grząski i zaczyna go ubywać. W najbliższych dniach temperatura ma spaść poniżej zera i trasy mają zostać lepiej przygotowane.

Dodatnie temperatury, które utrzymują się na Podhalu od kilku dnia sprawiły, że śnieg na trasach narciarskich zrobił się mokry i grząski. Mimo to wszystkie stacje narciarskie w Zakopanem i okolicznych wioskach działają.

Właściciele stacji zapowiadają, że śniegu na ferie nie zabraknie. - W ciągu dwóch dni temperatura obniży się, co pozwoli na lepsze przygotowanie tras narciarskich jak również będzie możliwość dośnieżenia – mówi Jan Walkosz – Jambor prezes spółki Dorado zarządzającej stokiem narciarskim Polana Szymoszkowa.

Zimowo ma się robić nie tylko na stokach, ale również w całym regionie. - Najbliższe dni pokazują, że śniegu naturalnego ma troszeczkę spaść – zaznacza Katarzyna Strama z Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL w Zakopanem i zapewnia, że warunki na stokach narciarskich podczas ferii na pewno będą.


ms/ zdj. Marcin Szkodziński

źródło: podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama