Pierwsza eliminacja Pucharu Zakopanego za nami

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W sobote na zakopiańskiej Harendzie odbyła się pierwsza z czterech eliminacji w tegorocznej, piątej już edycji Pucharu Zakopanego w narciarskie alpejskim

W zawodach rywalizują w zarówno amatorzy jak i byli zawodowcy jeżdżących teraz rekreacyjnie, w wieku od 18 do ponad 80 lat.

Na starcie pierwszych zawodów cyklu rozgrywanych na Harendzie - stanęło około 80 zawodników i zawodniczek.
Zofia Rumińska, Małgorzata Tlałka-Długosz, Magdalena Stoch-Kolasa, i Paulina Pawłowska to zawodniczki które osiągnęły najlepsze wyniki w swoich grupach. Wśród panów najlepsi byli Alfred Biel, Edward Mika, Andrzej Gomuliński, Stanisław Meżyk, Paweł Bucki, Grzegorz Majcher, Maciej Ćwikła oraz Przemysław Gał.

W klasyfikacji open na "pudle" znaleźli się: Małgorzata Tlałka-Długosz, Magdalena Stoch-Kolasa oraz Izabela Wysocka wśród kobiet, i Grzegorz Majcher, Przemysław Gał oraz Paweł Bucki wśród panów.

Szczegółowe wyniki pierwszej eliminacji Pucharu Zakopanego 2018 dostępne są na stronie organizatora www.zakopane.pl

Kolejna eliminacja odbędzie się 3 lutego na Kasprowym Wierchu, po czym 10 lutego zawodnicy powrócą na Harendę, na której z dorosłymi rywalizować będą również dzieci w ramach Ligi Sportów Zimowych. Wielki finał zawodów zaplanowano na Polanie Szymoszkowej 24 lutego.

Zawody były też częścią rywalizacji z Pucharze Polski Amatorów,pk/ zdj. Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama