Pierwszy tydzień ferii za nami

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Dla mieszkańców województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego ferie są już na półmetku. Dołączają do nich dzieciaki z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego dla których ferie właśnie się zaczęły.

Natura okazała się dla dzieci łaskawa i w ubiegłym tygodniu opady śniegu w Małopolsce sprawiły, że krajobraz stał się zimowy. Mroźne noce pozwalają też produkować sztuczny śnieg i świetnie przygotowywać trasy.

Już pierwszy tydzień ferii sprawił, że na największych stacjach zrobiło się bardzo tłoczno. Teraz, kiedy wolne rozpoczynają dwa kolejne województwa można spodziewać się, że będzie jeszcze ciaśniej. Działa większość stacji - te najbardziej popularne w Białce Tatrzańskiej, okolicach Zakopanego i Krynicy przeżywają prawdziwe oblężenie. Nieco spokojniej jest na mniejszych stacjach jak Cieniawa-Ski koło Nowego Sącza czy Czerwienne Ski koło Nowego Targu.

Wiele stacji proponuje dzieciakom i nie tylko feryjne kursy, zawody narciarskie i inne atrakcje. Na Harendzie w Zakopanem w szkole HSKI działa Klub Pingwina

Tylicz-Ski odwiedził narciarz Kubuś

a szkoła FunSchool bawi dzieci na Polanie Sosny w Niedzicy.

Zabawa w najlepsze trwa też w Master-Ski

a w Witowie odbyły się zawody wieńczące akcje promocyjną BMW X2 i X3

Na stokach Czarnego Gronia narciarze walczyli dziś o Puchar Burmistrza Andrychowa


wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama