Jeździmy już w Jaworkach, a w weekend starują kolejne stacje

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Ostatnie mrozy pozwoliły naprodukować śnieg w ilościach, które pozwoliły na start Arenie Narciarskiej w Jaworkach. Działające już stacje otwierają kolejne trasy.

W Pieninach działają już też Stajkowa-Ski w Krościenku no i trasy na Palenicy w Szczawnicy.

Najpóźniej na weekend otwarcie Planuje Polczakówka w Rabce - zaczynają sezon od razu z "grubej rury" bo odbędą się tu Mistrzostwa Krakowa Amatorów, stanowiące Eliminacje Mistrzostw Polski PZN.

Intensywnie pracują też gospodarze Magury-Ski - choć nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia wiemy, że będą chcieli wystartować na weekend. Działa już też, choć na razie tylko z jednym małym wyciągiem ośrodek Jastrzębia-Ski - jak tylko warunki pozwolą przygotują i uruchomią dłuższą trasę.

Jeśli plany się sprawdzą i powyższe stacje zostaną otwarte będzie to dzień, w którym wszystkie małopolskie ośrodki będą wreszcie działać. Zapyta ktoś o Maciejową w Rabce? No właśnie, jak dowiedzieliśmy się kilka dni temu miejsce to znika na dobre z narciarskiej mapy regionu - nie będzie otwarte w tym roku ani, najprawdopodobniej w kolejnych. Wielka szkoda bo Maciejowa to miejsce gdzie wielu stawiało swoje pierwsze kroki i do dziś pamięta ból łydek powodowany ponad 800-metrowym orczykiem. Ale za to jak już było się na szczycie jazda była wyśmienita.


wo/ na zdjęciu w nagłówku Dwie Doliny
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama