Polscy skoczkowie narciarscy w Zakopanem (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zawodnicy Kadry Narodowej A przed dzisiejszym treningiem spotkali z dziennikarzami. Skoczkowie zapowiadają w ten weekend wspaniałe widowisko. Wszystko dzięki przebudowanej Wielkiej Krokwi, a co za tym idzie możliwości oddawania dłuższych skoków.

Podczas spotkania z dziennikarzami każdy ze skoczków chwalił Zakopane oraz atmosferę, jaka tu panuje podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Nie bez znaczenia jest także miejsce, gdzie zawodnicy oddawali swoje pierwsze skoki.

– Zakopane, to miejsce, gdzie nie tylko ja, ale jeszcze kilku moich kolegów się urodziło i wychowało. Zwłaszcza na tych skoczniach. Cieszymy się, że będziemy mogli skakać na skoczni o nowym profilu, która mam nadzieję, że pozwoli nam na trochę dłuższe skoki – zapowiada Kamil Stoch.

Na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi Kamil Stoch wystąpić ma w kasku przyozdobionym zdjęciami swoich fanów. - Chodziło o to, żeby kibice mogli też poczuć się w roli takiego bezpośredniego wsparcia, czyli wysłać swoje zdjęcia, które zostaną umieszczone na kasku. Jest mi miło, że aż tyle osób się zgłosiło – mówi najlepszy polski skoczek narciarski.

Nadesłanych zdjęć było tak dużo, że nie wszystkie fotografie znalazły się na kasku. Tych wykorzystanych jest kilka tysięcy.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński

Program zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:
Piątek, 26.01.2018:
16.00 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje

Sobota, 27.01.2018:
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 28.01.2018:
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama