Będzie się działo w ten weekend na małopolskich stokach

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zima w pełni a zaczynający się weekend niesie ze sobą tak wiele propozycji, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zgodnie z zapowiedziami otwiera się Polczakówka w Rabce - udało się przygotować trasy i już na inauguracje odbędzie się tam duża impreza - Mistrzostwa Krakowa Amatorów 2018. Zawody zaplanowano na sobotę i niedzielęNa stacji Kompleks Beskid w Spytkowicach w niedzielę odbędą się z kolei Otwarte Zawody Rodzinne w Narciarstwie Alpejskim o Mistrzostwo Wadowic - rodzinny ślizg.W niedzielę najlepsi polscy snowboardziści pojawią się w Białce Tatrzańskiej gdzie odbędą się jubileuszowe, dziesiąte zawody OSCYP.
- Mija dekada odkąd OSCYP Snowboard Contest pojawił się po raz pierwszy w kalendarzu zimowych imprez. W ciągu tego czasu przez zawody przewinęło się wielu znanych snowboardzistów z polskiej sceny. Obecnie obserwujemy zmianę pokoleniową wśród liderów stawki rywalizacji. W zeszłym roku pierwsze miejsce zajął dwudziestoczteroletni reprezentant Śląska, Rafał Sypień. Podczas tegorocznej edycji będzie miał okazję jeździć po OSCYPowym snowparku razem z legendą dyscypliny, Markiem Sąsiadkiem. W czasie gdy Marek reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Nagano, Rafał miał zaledwie dziewięć lat. podsumowują historię imprezy organizatorzy.W Dwóch Dolinach Wiechomla - Muszyna, gdzie działa już 5 z 9 wyciągów, odbędzie się w niedzielę kolejna edycja akcji Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach której pierwsza odsłona miała miejsce w ubiegłym tygodniu.
Bezpieczeństwo na stoku to podstawa nigdy więc dość imprez tego typu i pomysłów na jego promocje.

wo/ zdjęcie Rafał Wielgus (mat. prasowy OSCYP)
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama