Puchar Świata w Zakopanem - kibice gotowi na 100%

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zakopanem i okolicami rządzi dziś Puchar Świata w skokach narciarskich. Na przebudowanej Wielkiej Krokwi niebawem rozpocznie się konkurs drużynowy.

Po wczorajszych kwalifikacjach nasz najlepszy skoczek narciarski Kamil Stoch nie miał sobie równych. On i Dawid Kubacki (czwarty w kwalifikacjach) oddali drugie co do odległości skoki w serii kwalifikacyjnej (po 137 m.), tyle że nowotarżanin skakał z wyższej belki - 18 - podczas gdy mistrz z Zębu z 17 i wygrał na punkty.

Najdalej skoczył niespodziewanie, świetnie spisujący się Zakopanem, szerzej nieznany Norweg Marius Lindvik, który pofrunął 138,5 m., ale skakał z 19 belki. Wynik ten dał mu piąte miejsce.

Do niedzielnego konkursu awansowało 10 Polaków. Obok Stocha i Kubackiego są to: Stefan Hula (10. w kwalifikacjach), Maciej Kot (14), Piotr Żyła (33), Tomasz Pilch (34), Jakub Wolny (37), Paweł Wąsek (42), Aleksander Zniszczoł (44), Bartosz Czyż (50).

Dziś przed skoczkami konkurs drużynowy, w niedzielę rywalizacja indywidualna.

Zakopane tymczasem żyje tą imprezą. Ulicami przelewa się rozśpiewany biało czerwony tłum kibiców, kierujących się w stronę skoczni.wo/ zdjęcia Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama