Znany podhalański poseł Andrzej Gut-Mostowy zmienił barwy polityczne. Z PO przeszedł do Porozumienia

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

ZAKOPANE. Podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, Andrzej Gut-Mostowy, zakopiański przedsiębiorca i poseł na Sejm V, VI i VII kadencji oficjalnie poinformował o zmianie barw politycznych - po odejściu z Platformy Obywatelskiej stał się członkiem partii Porozumienie.

Partia "Porozumienie" powstała w listopadzie 2017. Miesiąc później Andrzej Gut-Mostowy stanął na czele struktur tej partii w okręgu nowosądecko-podhalańskim.

- Niezgodność w sprawach światopoglądowych i gospodarczych była głównym powodem mojego odejścia z Platformy. Wyrzucenie trzech posłów w ostatnim czasie, ale przede wszystkim nałożenie dyscypliny światopoglądowej było szczególnie nie do zaakceptowania. Proces przesuwania się Platformy w lewo był widoczny już od kilku lat. Już w 2015 roku mówiłem, że konserwatyści nie czują się w Platformie dobrze i wiele osób przyznawało mi rację - wyjaśniał powody swojej decyzji.

Według Guta-Mostowego Porozumienie oraz obecny rząd podejmują dobre działania na rzecz przedsiębiorców. Tymczasem Platforma spycha je na boczny tor.

- Byłem bardzo niemile zaskoczony, kiedy w ostatni piątek Platforma jako jedyny klub głosowała przeciwko wprowadzeniu zmian w prawie dla przedsiębiorców, które wprowadzały m.in. zwolnienia z ZUS dla rozpoczynających działalność, czy likwidację obowiązku rejestracji NIP - podkreślał Gut-Mostowy - do niedawna wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP regionu Małopolskiego.

Według Jarosława Gowina konstytucja dla biznesu przyjęta w ubiegłym tygodniu to szansa na przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego i rozwój wielu małych firm.

Andrzej Gut-Mostowy powołany został na funkcję okręgu nowosądecko-podhalańskiego. Jego zadaniem będzie rozwój struktur partii przez nadchodzącymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.

Andrzej Gut-Mostowy był w latach 1995 -1998 radnym Rady Miasta Zakopane oraz członkiem zarządu miasta, w latach 1998–2005 radnym sejmiku małopolskiego (początkowo z ramienia AWS). W roku 2001 bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski z listy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy. Potem przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Z listy PO w 2004, a następnie w 2014 r. bez skutku kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2005 roku został wybrany został na posła V kadencji w okręgu nowosądeckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi, a w 2011 r. po raz trzeci zdobył mandat poselski do Sejmu RP. W 2015 bezskutecznie kandydował do polskiego Sejmu. W 2017 przeszedł z PO do Porozumienia.

pk/ zdj. Piotr Korczak

źródło: podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama