"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na stoku narciarskim Lubomierz-Ski odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku przygotowane przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej - czyli testu z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku, oraz praktycznej - zjazdu slalomem. Każdy zawodnik otrzymał na start kamizelkę odblaskową przekazaną przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, które również ufundowało kask dla zwycięzcy. Jednocześnie Starosta Limanowski objął honorowym patronatem powyższe przedsięwzięcie.

Nagrody w konkursach ufundowały: Urząd Miasta oraz Gminy w Mszanie Dolnej, a także Urząd Gminy Niedźwiedź. Dodatkowo Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej przekazał dzieciom biorącym udział w konkursie puchary. Dwoje najmłodszych uczestników: Stefan Lesiakowski oraz Miłosz Struski otrzymało medale oraz nagrody.

W kategorii wiekowej od 6 do 10 lat wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Dawiec z Poręby Wielkiej oraz Michał Łaciak z Łazisk Górnych. Pierwsze miejsce zdobył: Mateusz Dziedzina z Mszany Dolnej, drugie miejsce Gabriela Gubała z Dobczyc oraz miejsce trzecie Oliwia Werle z Gliwic. W konkursie dla dzieci w wieku od 11 do 16 lat wyróżnieni zostali: Emilia Chrustek z Mszany Dolnej i Konrad Zapała z Poręby Wielkiej. Pierwsze miejsce zdobyła: Zuzanna Liberda z Mszany Dolnej, drugie miejsce Szymon Wadyl z Poręby Wielkiej oraz miejsce trzecie Jan Gocal również z Mszany Górnej.

Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

Współorganizatorami imprezy byli Ośrodek Narciarski „LubomierzSki”, Miasto i Gmina Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Warta S.A., Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.

Galerię zdjęć z zawodów zobaczyć można na stronie www.malopolska.policja.gov.pl

źródło: www.malopolska.policja.gov.pl

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama