Pucharowe zmagania na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W sobotę 3 lutego, na najbardziej rozpoznawalnej narciarskiej górze Polski – zakopiańskim Kasprowym Wierchu, odbyły się kolejne zawody w ramach 5. edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, wchodzące jednocześnie w skład cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2017/2018

Organizatorem zawodów jest Miasto Zakopane i największe stacje narciarskie z Zakopanego. Walka o podium była zacięta, a humory nie opuszczały zarówno sportowców jak i kibiców. Do rywalizacji na Kasprowym zgłosiło się ponad 110 narciarzy a ostatecznie na starcie stanęło blisko 100 zawodników z całego kraju, nie tylko by walczyć o zwycięstwo i nagrody, ale przede wszystkim by aktywnie spędzić czas, na tej niesamowitej górze.

Śniegu nie brakowało, pogoda była łaskawa i pozwoliła przeprowadzić zawody, ale już przy dekoracji Kasprowy zasnuł się mgłą. Zawodnicy w kategorii kobiet i mężczyzn zostali podzieleni według grup wiekowych. Na najpopularniejszej "narciarskiej górze" Polski najlepsze wśród kobiet w swoich kategoriach okazały się: Rumińska Zofia, Derwinis Ewa, Stoch-Kolasa Magdalena, Popieluch Agata. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Koprowski Bolesław, Zukowski Ludwik, Gajewski Wojciech, Mężyk Stanisław, Lubowiecki Tomasz. Najlepsi narciarze otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz nagrody. 

Kolejne zawody zaplanowano na 10 lutego na Harendzie. Po raz pierwszy w projekcie popularyzującym narciarstwo alpejskie, odbędzie się również slalom dla dzieci.

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl


Kolejne edycje Pucharu Zakopanego:
- Stacja Narciarska Harenda 10.02.2018 - slalom
- Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 24.02.2018 - slalom gigant oraz uroczyste rozdanie nagród i zakończenie V Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów.

Aktualne informacje na www.facebook.com/AlpejskiPucharZakopanego


mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama