Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na stoku narciarskim TyliczSki odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, które przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju oraz policyjnego patrolu narciarskiego.

Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej w formie testu z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku oraz praktycznej - zjazd slalomem. Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nagrody w konkursie wręczyli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Krynicy Zdroju dr Tomasz Wołowiec oraz Komendant Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju kom. Andrzej Stach.

W kategorii wiekowej 6-10 pierwsze miejsce zdobyła: Martyna Falkowska z Jaworzna, drugie miejsce Alicja Konieczna z Łodzi oraz miejsce trzecie Jan Wątroba z Katowic. W konkursie dla dzieci w wieku 11-16 pierwsze miejsce zdobył: Hubert Smykla z Mielca, drugie miejsce Kornelia Cudo również z Mielca oraz miejsce trzecie Anna Bieś. Wyróżnienie w konkursie za najlepszy zjazd oraz test wiedzy zdobył Filip Hopek z Kolbuszowej.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował Inspektor Wawelek, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

Współorganizatorami imprezy byli Ośrodek Narciarski TyliczSki, ratownicy stacji TyliczSki, Miasto i Gmina Krynica Zdrój, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Warta S.A., Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama