Bezpiecznie na nartach w Czarnej Górze (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Trwa trzecia edycja akcji Bezpiecznie na nartach, promującej zasady bezpiecznego korzystania z radości, jaką daje jazda na nartach i snowboardzie. Co warte podkreślenia - jest to największa tego typu inicjatywa w Małopolsce.

W ramach akcji "Bezpiecznie na nartach" na małopolskich stokach odbywają się eventy, podczas których poza wiedzą zdobyć można cenne nagrody w konkursach. W tym roku akcja "Bezpiecznie na nartach" gościła już w Jurgowie, na trasach biegowych Obidowa - Turbacz i na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej.
W miniony weekend, który był jednocześnie początkiem małopolskich ferii, organizatorzy akcji skorzystali z gościnności stacji Grapa Ski w Czarnej Górze.- To dla nas bardzo cenne, że stacje narciarskie chętnie przyjmują nasza akcję. Szczególnie teraz, kiedy zaczynają się ferie w naszym województwie. Na stokach pojawi się bardzo wiele osób, którym wiedza na temat zasad bezpieczeństwa będzie bardzo potrzebna - mówi Tomasz Witek, inicjator i koordynator akcji.

- Gdy po sprzęt sięgają osoby które na co dzień nie mają kontaktu z nartami czy deską o wypadek naprawdę nietrudno - dodaje.Okazałe miasteczko akcji „Bezpiecznie na nartach” stanęło w niedzielę przy dolnej stacji kolei Grapa Ski, gdzie zorganizowano też mini tor do nauki jazdy na biegówkach i trasę do wyścigów na workach z sianem. Jak zwykle o humor uczestników zabawy dbały miejscowe „Zbóje”, które co rusz wymyślały nowe, karkołomne wyzwania. Rodzinny bieg gdzie trzy osoby wpięte są w jedną parę nart, dostarczył dużo śmiechu i okazał się dużo trudniejszy, niż mogło by się wydawać!


Nauka sztucznego oddychania była niezwykle cenna dla wszystkich uczestników akcji. Dodatkowo organizator zadbał o element plastyczny dla najmłodszych jak również małe pociechy chętnie pozowały na wesołej ściance do zdjęć.
Warto było jednak podejmować różne wyzwania, bo w nagrodę można było wyjechać na termy do Gorącego Potoku, pojeździć na nartach lub na skuterach śnieżnych, a na wszelki wypadek w puli nagród były też kupony na usługi medyczne od Medical Clinic Podhale. Hotel Grand Tatry w Białce Tatrzańskiej przygotował również bardzo poręczne torby na zakupy dla Pań. O pełne brzuchy uczestników zadbała piekarnia Steskal z Nowego Targu, a napoje rozgrzewające serwował Tadek Sojka z Sojka Event. 

Relację z eventu będzie można zobaczyć w najbliższym odcinku programu „Ślizg” realizowanego przez TVP Kraków.Już w najbliższą niedzielę zrzucamy narty i deski i jedziemy na "Zjazd na byle czym" na Kotelnicy w Białce. Mobilna Ścigacka odbędzie się już po raz czwarty, a akcja "Bezpiecznie na nartach" też tam będzie! Bądźcie z nami w niedzielę 18 lutego!

 Akcji "Bezpiecznie na nartach" patronuje magazyn narciarski narty.malopolskaonline.pl.


mat. prasowy, oprac. wo
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama