Bieganie z pomaganiem na Górnej Równi Krupowej

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już tylko kilka dni pozostało do Memoriały Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który odbędzie się 24 lutego na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Podczas zawodów, zarówno na startujących, jak i kibiców czeka sporo atrakcji. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter charytatywny, ponieważ całe wpisowe zostanie przekazane na działalność Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka.

- Jestem normalnym góralem. Kocham swoją tradycję i swoją ziemię. Staram się dbać o tę kulturę przeszłą, jak i sam mam wizje artystyczne, które realizuję na co dzień – mówił w jednym z wywiadów śp. Mieczysław Król-Łęgowski. Przyjaciele oraz rodzina chcą kontynuować tę wolę artysty i kolekcjonera. Stąd pomysł na zorganizowanie memoriału jego imienia.

- Ten memoriał nie ma jedynie na celu zachowania pamięci o życiu i pasjach mojego taty. Ma on również wymiar charytatywny. Myślę że ludzie potrzebują takich inicjatyw, w których bawiąc się i uprawiając sport mogą jednocześnie zrobić coś dla innych. Na każdym kroku spotykaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem, więc liczymy na duże zainteresowanie i frekwencję zarówno zawodników jak i kibiców – opowiadała Kornelia Król-Łęgowska, córka artysty i współorganizatorka wydarzenia.

Memoriał, który odbędzie się 24 lutego łączy w sobie wiele elementów. To piękna idea, a zarazem szczytny cel. To pogodzenie tradycji z nowoczesnością, a na trasach biegowych młodości z doświadczeniem. I wreszcie sportu z zabawą, ponieważ w trakcie zawodów nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: Fundacja Fabryki Marzeń zorganizuje zabawy na śniegu, pojawią się pokazy psich zaprzęgów, będzie można też obejrzeć namiastkę kolekcji Mieczysła Króla-Łęgowskiego.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Czysta Polska, Rodzina Król-Łęgowskich, Karolina Sołowow oraz Rafał Sonik. Patronat nad memoriałem objęli m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk oraz Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak. Ideę memoriału podjęło również wielu sponsorów, którzy z pewnością pomogą stworzyć na Górnej Równi Krupowej niepowtarzalny i niezapomniany klimat.mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama