V Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów zakończony (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W miniony weekend 24 lutego, na Polanie Szymoszkowej, odbyła się ostatnia edycja zawodów w ramach 5. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tym samym zakończyły się blisko dwumiesięczne zmagania alpejczyków na zakopiańskich stokach narciarskich.


W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski i z zagranicy, nie tylko by walczyć o nagrody, ale wspólnie się bawić i spędzając aktywnie czas w zimowej stolicy Polski.

Decydowały setne sekundy
W sobotę, rozegrane zostały ostatnie zawody z cyklu Pucharu Zakopanego, organizowane przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi zakopiańskimi stacjami narciarskimi Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem.

Sportowa rywalizacja w zawodach wliczanych do cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN toczyła się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i możliwość startu w konkurencji finałowej, w której do zdobycia było łącznie 30 000 zł. Nagrodzona została rekordowa liczba zawodników, aż 37 osób startujących w konkrecji finałowej otrzymało specjalne vouchery i upominki. 

Zwyciężczyni Anna Bytnar do Krakowa wyjechała z voucherem na produkty marki Dynafit strategicznego partnera zawodów, na kwotę 8 000 zł, wygrywając z kolejnym zawodnikiem jedynie o 4 setne sekundy! Nagrody najlepszym narciarzom wręczyła Wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Mimo trudnych warunków i siarczystego mrozu na starcie zawodów stanęło blisko 100 uczestników.

Pełne wyniki wszystkich klasyfikacji znajdują się poniżej oraz na stronie www.zakopane.pl

Dzięki dobrze przemyślanej formule zawodów, każdy uczestnik finału mógł wygrać nagrodę główna, liczył się spryt i powtarzalność czasu w dwóch przejazdach.

Podczas zawodów na stoku narciarskim powstała specjalna strefa partnerów Pucharu Zakopanego. Można było zapoznać się z nowymi trendami w odzieży sportowej firmy Dynafit, która zorganizowała również testy skiturowe. Zawodnicy i kibice mogli także świetnie się bawić w strefie apres-ski podczas koncertu zespołu Porządne Dziewczyny zorganizowanego przez partnera zawodów Poznaj Samki Gruzji, a dawki energii dodawał energetyczny napój Neon.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za wspólną zabawę oraz wspaniałym partnerom: Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa, Ośrodkowi Narciarsko-Rekreacyjnemu Harenda, PKL Kasprowy Wierch, marce Dynafir, sklepowi Polar Sport, Poznaj Smak Gruzji, Aquaparkowi Zakopane, TVP 1, napojom energetycznym Neon - mówią organizatorzy. Dzięki Wam udało się nam zorganizować to wydarzenie, a zawodnicy mogli cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami takimi jak: vouchery pobytowe w Hotelu Mercury Kasprowy, Nosalowy Dwór Resort & SPA, vouchery do Aquaparku Zakopane, skipassy na Kasprowy Wierch, Harendę i Szymoszkową, vouchery do sklepów Polar Sport, odzież sportowa i pokrowce na narty marki Salomon oraz wiele innych nagród ufundowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia - dodają.


mat. prasowy, zdjęcia Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama