Remis w małopolskim ćwierćfinale PHL

Oświęcimianie wyrównali stan rywalizacji play-off w walce o ćwierćfinał tegorocznych rozgrywek pokonując krakowian na swoim lodowisku.

Pierwsze mecze rozegrane w Krakowie i wysokie wygrane Cracovii nad Unią nie sugerowały, że ta rywalizacja będzie tak zacięta. Biało-niebiescy jednak, jak to mają w zwyczaju, łatwo broni nie składają i zdołali w dwóch meczach rozgrywanych ma Chemików wyrównać stan rywalizacji. W czwartym spotkaniu pokonali pasy 3-2.

Unici rywalizację rozstrzygnęli potrójnym, celnym i zabójczym ciosem w pierwszej rundzie. W 4. minucie gumę w siatce krakowian umieścił Peter Tabaćek, trzy minuty później swoją brakę zdobył Radim Haas a w 11. minucie na kolana rywali rzucił swoim golme Kamil Paszek.

Goście do pracy wzięli się dopiero po pół godziny meczu, ale jak się okazało, było już za późno, by odwrócić losy tego spotkania. W 35. minucie gola zdobywa Sykora a minutę później drugie trafieni dla pasów zalicza Kolesnikovs.