Gruntowna przebudowa Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem. Inwestycja za blisko 18 mln zł (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już w przyszłym roku zmieni się Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr Sokołowskiego w Zakopanem dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Do budynku zostaną dobudowane cztery dodatkowe piętra i nowe skrzydło. Znacznie powiększy się także istniejąca tlenownia i teren przed placówką.

By zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów przebudowane zostaną istniejące klatki schodowe i dobudowane nowe (wraz z windą).

Gruntowna przebudowa Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem to inwestycja za ponad 17,6 mln zł, z czego 11,5 mln zł pokryją środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dziś stosowną umowę podpisał m. in. marszałek Wojciech Kozak i dyrektor szpitala Marcin Zieliński.

- Nie ma nic cenniejszego, niż ludzkie życie i zdrowie, dlatego od lat, jednym z priorytetów władz samorządu jest podnoszenie jakości usług świadczonych przez małopolskie szpitale. Chcemy, by hospitalizowani pacjenci czuli się jak najbardziej komfortowo i jak najszybciej wracali do domu zdrowi. Właśnie dlatego w RPO WM na budowę, modernizację i wyposażenie szpitali w najnowocześniejszy sprzęt medyczny przeznaczyliśmy ponad 131 mln zł – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.

Środki z Unii Europejskiej pozwolą również na rozbudowę istniejącego budynku tlenowni oraz wyposażenie szpitala w specjalistyczne łóżka wielofunkcyjne, które trafią na salę wybudzeniową OIOM. Zmieni się także teren przed placówką - powstaną nowe chodniki, oświetlenie, miejsca postojowe dla samochodów oraz droga pożarowa. Ponadto, zaplanowano przebudowę sieci energetycznej, kanalizacji sanitarnej i burzowej oraz wykonanie przyłączy gazów medycznych.

Inwestycja będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: UMWM

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama