Mistrzostwo Polski dla zawodnika z Podhala

ŁOWICZ. W miniony weekend reprezentanci nowotarskiego klubu Taekwondo Olimpijskie - Podhale uczestniczyli w IV Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo. Piotr Rydzewski (l. 48) w swojej kategorii wywalczył złoty medal, uzyskując najwyższą notę za wykonane układy formalne. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Poomse w kategorii Masters.

- To doskonały przykład na to, że Taekwondo można trenować niezależnie od wieku i osiągać sukcesy - komentuje trener Artur Skwirut.

Pozostali zawodnicy reprezentujący Podhale, również dobrze zaprezentowali swoje umiejętności techniczne, kwalifikując się do finału uzyskali niezłe wyniki. Maciej Klimowski - zajął miejsce 4., Dominika Maron - 7., Ewelina Głowacz i Mikołaj Rydzewski zajęli 6. lokatę.

Ponadto zawodnicy nowotarskiego klubu wraz z trenerem Arturem Skwirut (3 Dan) uczestniczyli w seminarium zorganizowanym w Seulu przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego oraz Kukkiwon. Zajęcia prowadzili: Mistrz Jong Dong Kim - 8 Dan oraz Choel In Kang - 7 Dan.