21. Przegląd Filmów o Sztuce - rozdanie nagród (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

ZAKOPANE. Jury przyznało w tegorocznym konkursie aż sześć nagród, w tym dwie specjalne oraz jedno wyróżnienie. Zwyciężył film "Dziennik obserwatora" w reżyserii Jarosława Migonia.

Wczoraj wieczorem zakończyła się część konkursowa 21. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem. Spośród zgłoszonych do konkursy 166 filmów wybrano 31, z których po ocenie jury przyznano nagrody.

Za najlepszy film uznano. Który otrzymał nagrodę główną Grand Prix uznano "Dziennik obserwatora" w reżyserii Jarosława Migonia.

- Ta statuetka jest ciężka i piękna zarazem. Mógłby powiedzieć, że przedstawia ona postać obserwatora, który wykonując gest kadrowania, na pewno ma jakiś zamiar i ten zamiar to pokazania świata inaczej niż widzą go wszyscy - mówił po odebraniu statuetki Jarosław Migoń.

Drugą nagrodę otrzymał film "Wariacje na wiolonczelę solo" w reżyserii Aleksandry Rek. Trzecie miejsce zajął film "Fangor - zostaną obrazy" w reżyserii Andrzeja Sapiji.

Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film "Kosarewicz - ktoś kto widzi lepiej".

Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskiego Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przypadło reżyserce Annie Zakrzewskiej za "Mirosław Bałka: nerw.konstrukcja". Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu "Neon", Ericowi Bednarskiemu.

Reżyserzy filmów, którzy odbierali nagrody zaznaczali ważną rolę, którą pełni reaktywowany zakopiański przegląd filmowy, który jako wydarzenie niszowe trafia do odbiorcy wrażliwego i wymagającego, który poszukuje tego co nieznane.

ms/ zdj. organizatora
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama