Bez wiz do USA?

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Goszczący w Zakopanem konsul ds. polityczno-ekonomicznych Stanów Zjednoczonych Thomas S. Zia (na zdjęciu) powiedział, że zniesienie wiz do USA jest możliwe jeszcze w tym roku. Pomóc ma w tym kampania społeczna "Bez wiz do USA", którą zaprezentowano pod Tatrami.

Najtrudniejszym wymogiem, który Polska musi spełniać, by przystąpić do programu bezwizowego, jest - jak informują organizatorzy akcji - zmniejszenie odsetka odmów wizy nieimigracyjnej B1/B2 do 3%. Rozwiązanie tkwi w rzetelnym i prawidłowym ubieganiu się o wizę. - Ważne jest precyzyjne określenie celu podróży i dobranie odpowiedniego typu wizy. Najczęstszym powodem odrzucenia wniosku wizowego jest podanie błędnej kategorii przy składaniu dokumentów. W każdym wniosku niezbędne jest przedstawienie konkretnych i wiarygodnych planów podróży do USA - przekonują.

Polskie Linie Lotnicze LOT, które w Zakopanem zaprezentowały szczegóły akcji, namawiają do składania wniosków wizowych do konsulatów Stanów Zjednoczonych . - Jeżeli do 30 września jak największa liczba osób uzyska wizę do USA, to zwiększy to szansę Polski na wejście do ruchu bezwizowego - powiedział prezes LOT Rafał Milczarski.

Ze szczegółami akcji można zapoznać się na stronie www.bezwizdousa.pl.

r/ zdj. Michał Adamowski

źródło: PAP, PLL LOT

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama