Olimpijska gala w Zakopane. Wśród gości Stoch, Małysz, Horngacher i Wierietelny (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Skoczkowie, narciarze, łyżwiarze i snowboardziści odebrali dziś z rąk burmistrza Leszka Doruli podziękowania za udział i nagrody za medale Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Do Zakopanego przyjechali przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych, wśród nich: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Magdalena Czyszczoń, Maryna Gąsienica Daniel, Katarzyna Bachleda-Curuś, Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz oraz Oskar Kwiatkowski. Zakopane gościło również przedstawicieli sztabów szkoleniowych: Stefana Horngachera, Aleksandra Wierietelnego, Adama Małysza, Grzegorza Sobczyka, Zbigniewa Klimowskiego, Kacpra Skrobota i Macieja Kreczmera.

- Chcemy podziękować naszym mistrzom za niezapomniane chwile radości i wzruszeń oraz wspaniałe reprezentowanie naszego kraju i miasta. Podczas Igrzysk wszyscy w Zakopanem przeżywaliśmy wspaniałe emocje, ciesząc się ze zdobytych medali w skokach narciarskich. Jesteśmy z tych wszystkich sukcesów bardzo dumni – mówi burmistrz Leszek Dorula.

Po części oficjalnej w sali obrad, uczestnicy przeszli na plac przed budynkiem urzędu, gdzie odbyło się spotkanie sportowców z mieszkańcami oraz koncert Hanki Rybki z zespołem. Miłośnicy sportów zimowych mieli okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, czy zdobycia autografu od naszych mistrzów.

p/r/ zdj. Piotr Korczak

źródło: podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama