Młodzicy Podhala zagrają w finale

Pierwszy mecz półfinałowy to starcie gospodarzy MMKS Podhale z drużyną z Grodu Kopernika Sokołami Toruń. Nowotarżanie już w pierwszej tercji pokazali rywalom zdobywając cztery bramki, a tracąc tylko jedną, kto będzie dominował. W drugiej tercji obraz gry się nie wiele zmienił. Podhale strzeliło 3 bramki w tym z karnego.

Strzelec karnego Tobiasz Kapica zdobył gola w takim stylu jak to zrobił Marcin Kolusz w reprezentacji Polski na MŚ w Budapeszcie. W ostatnich dwudziestu minutach podopieczni Ryszarda Kaczmarczyka mając wynik pod kontrolą mogli spokojnie grać do końcowej syreny oszczędzając siły na niedzielny finał.

Szanowni Kibice w Niedzielę o godz. 14 – znów jak za dawnych lat, kiedy to rokrocznie młodzież MMKS Podhale stawała na podium Mistrzostw Polski – Młodzik MMKS Podhale Nowy Targ rozegra finałowe spotkanie z Unią Oświęcim. Podopieczni Ryszarda Kaczmarczyka już porwali serca rodziców, koleżanek i kolegów, a w końcu i kibiców dochodząc aż do finału tych rozgrywek. Każdy mecz kosztował ich ogrom zmęczenia, wysiłku i nerwów. Ten mecz to już ostatnia szansa by ten udany sezon 2017/2018 dla klubu MMKS Podhale (2 złote i srebrny medal oraz 4 miejsce w MP w unihokeju, srebrny medal Żaka Starszego w hokeju w MP, i wysokie 4 i 6 miejsce Naboru na Mistrzostwach w Jastrzębiu) zamknąć klamrą i zobaczyć ostatni raz w tym sezonie w akcji być może przyszłych reprezentantów Podhala w ekstralidze czy kadrze seniorów reprezentacji Polski, bo w Juniorach już ci zawodnicy dostają szansę. Bo to dla nas grają, więc kibicu taka prośba przyjdź zobaczyć i pokibicować chłopaków. Niezależnie od końcowego wyniku tego finału dla nas i tak są Mistrzami. W sezonie zasadniczym stoczyli nie jeden pojedynek z Unią Oświęcim pokazując nie raz, że to jest rywal w ich zasięgu. Mistrzostwa toczą się jednak swoimi prawami.

Niedziela 29.04.2018 r.
Godz. 11 Mecz o 3 miejsce Polonia Bytom – Sokoły Toruń
Godz. 14 Finał MMKS Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim

MKS Sokoły Toruń (Młodzik KPOZHL) – MMKS Podhale Nowy Targ 3:9 (1:4; 0:3; 2:2)

MMKS Podhale (MŁ MOZHL)
Klimowski, Polak – Wikar, Remiasz, Hanusiak, F. Kapica, Plewa – Szlembarski, Żurawski, Michalski, T. Kapica, Trzebunia – Danel, Nykaza, Maciaszek, Olejarz, Worwa oraz Malasiński, Jarczyk, Siuty, Sokół
MKS Sokoły Toruń (MŁ KPOZHL):
Lisewski, Grabara – Kańczewski, Kołybski, Wenker, Nawrocki, Walczak – Dobrzeniecki, Ongirski, Wiwatowski, Bohuszko, Suski – Lewandowski, Podborny, Golik, Wólczyński, Maćkowski oraz Laskowski ; Trener: Wojciech Milan
Półfinał 2
W drugim półfinale zacięty bój stoczyły Unia Oświęcim i Polonia Bytom. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Oba zespoły przez całe 65 minut regulaminowego czasu gry i dogrywki szły łeb w łeb. W 10 min. Unia wyszła na prowadzenie , ale 6 minut później Polonia wyrównała. W 35 minucie to bytomianie wyszli na prowadzenie by trzy minuty później znów remisować. Ta sama sytuacja powtórzyła się w 3 tercji. Polonia trafiła na 3:2 w 42 minucie, ale Unia w 58 minucie i 6 sekundzie doprowadziła do remisu. W karnych lepsi byli hokeiści z Małopolski strzelając 2 karne przy żadnym z Bytomia i to Unia będzie rywalem Podhala w finale. Polonia Bytom zagra o brązowy medal z Sokołami Toruń.

TMH Polonia Bytom (MŁ ŚZHL) - UKH Unia Oświęcim (MŁ MOZHL) (1:1; 1:1; 1:1 ; d. 0:0; k. 0:2)
09:22 0:1 Filipowicz – Kurandy
15:01 1:1 Wybirał – Sojka
34:49 2:1 Ziółkowski – Sojka
36:33 2:2 Dworzak – Kusak – Kot
41:21 3:2 Sojka – Wybirał
58:06 3:3 Guzik – Dworzak
65:00 3:4 Guzik – decydujący karny