Sukcesy pływaków z SMS Oświęcim na Grand Prix Małopolski

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci SMS Oświęcim, podczas imprezy z cyklu Grand Prix Małopolski w oświęcimskiej pływalni.

Wśród najlepszych zawodników w swoich kategoriach znalazła się Daria Nita, która triumfowała w kategorii OPEN. Na uznanie zasługuje również Marta Klimek, pływaczka zwyciężyła w kategorii 15-16 lat, a ponadto zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN za sumę punktów na dystansach 100 i 800 metrów stylem dowolnym, na których dwukrotnie zwyciężyła.

Minioną imprezę pływacką do udanych może niewątpliwie zaliczyć zawodniczka, Dominika Kossakowska, która zajęła trzecią lokatę w kategorii 17-latek za start na 100 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem motylkowym, po którym zajęła pierwsze miejsce.

„Świetnie zaprezentował się Mateusz Mamcarz, który zwyciężył w kategorii 14-latków. Warto podkreślić, że zawodnik siódmej klasy Mistrzostwa Sportowego, zwyciężył dwukrotnie na nietypowych dla siebie dystansach na 800 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym" - stwierdza trenerka, Alicja Woźnicka z popularnego „Chemika”, w którym funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu.

Na uznanie zasługuje także Jan Więzik, który zajął drugie miejsce w kategorii zawodników 15-16 letnich za start na 800 metrów stylem dowolnym, po którym widniał na drugim miejscu oraz wyścig na 200 metrów stylem dowolnym. Z kolei Sebastian Ciastoń, wywalczył trzecią lokatę w kategorii OPEN, za start na 400 metrów stylem zmiennym, po którym był najlepszy, a także wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym, gwarantując sobie za ten dystans, drugą lokatę.

„Ostatnia edycja Grand Prix Małopolski, stanowiła końcowy sprawdzian przed Letnimi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz kolejne przetarcie dla zawodników przygotowujących się do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów” - podkreśla trenerka, Alicja Woźnicka.

„Cieszymy się bardzo z postawy naszych pływaków. Sukces nie byłby możliwy bez solidnej pracy na treningach pod czujnym okiem naszej kadry szkoleniowej. Serdecznie Wszystkim gratuluję i życzę kolejnych satysfakcjonujących osiągnięć" - mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.