Szwajcarski znak jakość dla zakopiańskich architektów

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W Le Plaza Hotel w Brukseli wręczono nagrody za szczególne dokonania z zakresu podnoszenia jakości i konkurencyjności regionów. Prestiżowy tytuł przypadł w tym roku polskiej pracowni architektonicznej Karpiel Steindel Architektura z Zakopanego.

Podstawowym kryterium wyboru laureatów tytułu European Award for Best Practices jest konsekwentne podnoszenie jakości w danej dzianinie. Statuetka w formie uskrzydlonego globusu honorować ma dotychczasową działalności podmiotów i pobudzić je do dalszej, jeszcze bardziej aktywnej roli jaką pełnią w swojej branży i w swoim regionie.

W tym roku prestiżowe wyróżnienie European Award for Best Practices 2018 trafiło w ręce pracowni Karpiel Steindel Architektura z Zakopanego. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze biuro zostało nagrodzone szwajcarskim znakiem jakości. Dla nas jest to ważny a zarazem mobilizujący sygnał, że to co robimy osiąga najwyższy poziom zarówno projektowy jak i realizacyjny – komentuje architekt Marcin Steindel, partner biura.

- Dla mnie osobiście jest to bardzo ważna nagroda, zależy mi bowiem, żeby architektura Podhala przedostawała się do świadomości odbiorców na całym świecie, żeby stawała się coraz bardziej rozpoznawalna i doceniana, podobnie jak architektura regionalna Alp Francuskich, Szwajcarskich czy Południowego Tyrolu. Przyznany nam tytuł odbieram nie tyle jako sukces naszego biura, ale jako sukces całego regionu Podhala i Małopolski – podkreśla Jan Karpiel Bułecka junior, partner biura.

Pracownia Karpiel Steindel Architektura została już w ostatnich latach wielokrotnie uhonorowana m.in. Nagrodą im. Stanisława Witkiewicza przyznawaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego obiektom podnoszącym jakość pejzażu kulturowego regionu. Firma posiada również tytuł „Made in Małopolska”, przyznawany przez Departament Marki Małopolska, który podkreślać ma wyjątkową wartość oraz miejsce pochodzenia firmy, ale także jakość i renomę jej produktów. W ubiegłym roku biuro otrzymało również międzynarodowe wyróżnienie dla najlepszego domu jednorodzinnego z Polski w konkursie European Property Awards 2017-2018 w Londynie, zaś Izba Architektów RP, uznała ich Dom w Tarnowie za najlepszy w Małopolsce.

oprac. r/

źródło: mat. prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama