Zakończył się VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych (duża galeria)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na Placu Niepodległości w Zakopanem przez dwa dni zmagały się ze sobą klasy mundurowe z całej Polski. W przeglądzie uczestniczyło 15 drużyn. Brały one udział w kilku konkurencjach: musztry obowiązkowej - drużyna miała do wykonania dziesięciu zadań z zakresu regulaminu musztry sił zbrojnych RP. W programie dowolnym klasy miały zaprezentować 10 minutowy pokaz oparty o musztrę paradną. Ostatnią konkurencją był konkurs piosenki marszowej.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków z Nowego Sącza zdobywając 146 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu szkół im. Mikołaja Kopernika z Konina zdobywając 144 punkty. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Techników nr. 6 w Gorzowie Wielkopolskim zdobywając 138 punktów.

Na widzów przeglądu czekało wiele atrakcji - pokazy musztry w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, koncerty oraz pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych. Wszyscy chętni mogli również spróbować tradycyjną grochówkę wojskową gotowaną na kuchni polowej.

Tegoroczny przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Na widowni między innymi zasiedli uczniowie szkół i przedszkoli z powiatu tatrzańskiego, dla których widok żołnierzy i uczniów klas mundurowych był nie lada atrakcją.

pk/zdj. Piotr Korczak

źródło: podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama