Zakopiańczycy zwycięzcami 1. Biegu Hasiora

Przypadająca na maj 2018 roku 90. rocznica urodzin Władysława Hasiora była inspiracją do zorganizowania 1. Biegu Hasiora.

Pięciokilometrowa trasa 1. Biegu Hasiora prowadziła z Kuźnic spod pomnika „Prometeusza Rozstrzelanego” do Galerii Władysława Hasiora. Pomimo porannej deszczowej aury na start zgłosiło się 148 uczestników.

Zdobywcą 1. miejsca został Rafał Klechta z Zakopanego pokonując dystans biegu w czasie 16 minut i 26,09 sekundy. Wśród kobiet najszybsza okazała się również mieszkanka Zakopanego Nikola Komorowska. Zwycięzcą w kategorii specjalnej „Artyści” został Wojciech Sułek.

Rekord ustalony przez Władysława Hasiora (15 min. i 34 sekundy) nie został pobity.

Władysław Hasior poza działalnością artystyczną uprawiał również sport. Uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski, ustanawiając rekord na dystansie 5 km (15 min. i 34 sekundy).