Niebawem rozpoczynają się 17. Tatrzańskie Wici

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

To cykl regionalnych imprez organizowanych na terenie całego powiatu tatrzańskiego. W ramach tegorocznych Tatrzańskich Wici zaplanowanych jest szesnaście wydarzeń, które odbywać się będą od 8 lipca do 16 września.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się w siedzibie Tarpiku w Jasnym Pałacu w Zakopanem. W spotkaniu wzięli udział szefowie sztabów organizujących Wici w swoich wsiach. Spotkanie poprowadziła Ewa Czamańska. Wśród gości była Najśwarniejsza Góraleczka 2017 roku i Harnaś Roku 2017.

Tatrzańskie Wici zainaugurują Bustrycańskie Nomowiny. W Bustryku organizatorzy planują zapalenie tradycyjnej watry i oficjale otwarcie całej imprezy. W programie miedzy innymi konkurs na dobrą gaździnę i sykownego chłopa. Dobra zabawa przy zespole góralskim ma trwać do białego rana.

Przez cały czas wakacyjny w ramach Tatrzańskich Wici będzie można zobaczyć dużo kultury podhalańskiej. Konkursy dotyczące tradycji, obrzędów czy zwyczajów na podhalańskiej wsi, występy zespołów regionalnych, pokazy tańca i śpiewu góralskiego to już stały punkt spotkań w ramach Tatrzańskich Wici. Część wydarzeń ma też charakter sportowy, jak np rozgrywki piłkarskie w ramach pikniku „Dunajeckie granie”.

pk/ zdj. Piotr Korczak

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama