Na stadionie Kmity Zabierzów bytomska Polonia (IV liga) była kolejnym rywalem Podhala w okresie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu

Polonia w ubiegłym sezonie okazała się najlepsza w drugiej grupie śląskiej ligi. W 30 spotkaniach zgromadziła 64 punkty i o osiem wyprzedziła kolejnego rywala, którym był zespół LKS Bełk. Bytomianie przegrali baraż o trzecią ligę z Ruchem Radzionków (1:1 i 1:2). W nadchodzącym sezonie poloniści występować będą w pierwszej grupie śląskiej.

W pierwszym kwadransie gra toczyła się głównie w środku pola. Zarówno Polonia, jak i Podhale w tej fazie meczu stworzyły po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Pewnie jednak w bramce zareagowali bramkarze. Z Podhala dogodną sytuację w 9 minucie miał Pląskowski, oddał soczysty strzał, ale golkiper Polonii wybił piłkę na róg. Warto zaznaczyć, że spotkanie toczyło się w ponad 30 stopniowym upale. Być może warunki pogodowe sprawiły, iż w kolejnych minutach też nic godnego odnotowania nie działo się na murawie. Aż przyszła 45 minuta. W ostatniej akcji przed przerwą, gospodarze wykonywali rzut rożny. Krótko go rozegrali, górale wybili piłkę za pole karne, do piłki dobiegł jeden z zawodników, który idealnie zagrał na długi słupek do zamykającego akcję Buchcika, który pewnie umieścił piłkę w siatce.

W 54 minucie goście przeprowadzili świetną akcję lewą stroną, po której doprowadzili do wyrównania. Mrówka z linii pola karnego nie dał szans obrony bytomskiej ostatniej instancji. Ciekawa akcja i kontra w 62 minucie. Bytomianie wykonywali rzut rożny, piłka po dośrodkowaniu uderzona została głową i wylądowała na słupku. Podhale wyprowadziło kontratak. Dziedzic w czystej pozycji został zablokowany, lecz piłka trafiła do Mizi, a ten posłał ją obok słupka. W końcówce spotkania zawodnicy Podhala mieli kilka okazji do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak pewnie grała linia defensywna bytomskiego zespołu, a Dziedzic i Mizia w dogodnych sytuacjach nie trafili w światło bramki.

- To były męczarnie w ogromnym upale – skomentował Arkadiusz Marczyk.

Polonia Bytom – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (1:0)
1:0 Buchcik 45
1:1 Mrówka 54
NKP Podhale: Szukała (46 Niemira) – Drobnak (46 testowany), testowany (46 Cyfert), Lewiński (60 Bedronka), Barbus (46 testowany), Kobylarczyk (46 Nawrot), Dynarek (60 testowany), Przybylski (46 Mizia), testowany (60 Borczyński), Potoniec (46 Dziedzic), Pląskowski (46 Mrówka).