Jedyny Red Bull Zjazd bez łańcucha w Zakopanem już w ten weekend!

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ramach imprezy Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu do znanych już dyscyplin: nocnego zjazdu rowerowego, Karcher dual slalomu, konkursu na najlepszy skok i zjazd w przebraniu dołączy innowatorska konkurencja - Red Bull Bez Łańcucha!

Od 12 lat na stoku Harenda w Zakopanem spotykają się rowerzyści z całej Polski aby wspólnie zakończyć udany sezon rowerowy. Stałym programem wydarzenia są zmagania w 4 dyscyplinach: 

Nocny Zjazd Rowerowy - zawodnicy przy światłach czołówek będą pędzić z prędkością ponad 50 kilometrów na godzinę pokonując takie przeszkody jak skocznie, muldy, strome zjazdy. 

Karcher Dual Slalom - równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszego zawodnika i zawodniczkę! Podobnie, jak w przypadku slalomu narciarskiego zawodnicy będą omijać tyczki wbite na trawiastym stoku.

Best Whip Contest - konkurs na najlepszy skok rowerowy przy akompaniamencie pokazu pirotechnicznego 

Zjazd w przebraniu - na trasie Harendy widzieliśmy już Borata, wróżkę, minionki, pociąg, postacie z kreskówek - kto pojawi się tym razem?

Takiego zjazdu jeszcze nie było! 
Zeszłoroczną nowością, która wzbudziła nie lada emocje była konkurencja o nazwie Red Bull Bez Łańcucha, która zagości i w tym roku w harmonogramie wydarzenia! Podobnie jak w przypadku klasycznego zjazdu rowerowego zawodnicy musza pokonać wyznaczoną trasę, z tą różnicą, że z ich rowerów zostanie zdemontowany łańcuch! Bez pedałowania, będą musieli w mistrzowski sposób wykorzystać nierówności terenu, aby dotrzeć do mety. Na tych, którzy zrobią to najszybciej czeka gotówka! Red Bull Bez Łańcucha jest pierwszą tego typu konkurencją na świecie! Program zawodów dostępny jest na stronie www.nightdownhill.joyride.pl
Zachęcamy do dołączania do wydarzenia: www.facebook.com

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama