VI Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim - umowa podpisana

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Burmistrz Leszek Dorula oraz przedstawiciele stacji narciarskich Szymoszkowa, Harenda oraz spółki PKL podpisali porozumienie o organizacji 6. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Stację Szymoszkowa reprezentował prezes Jan Walkosz, stację Harenda prezes Wojciech Strączek, a PKL prezes Janusz Ryś.

Puchar to niesamowita sportowa impreza organizowana przez miasto Zakopane i największe zakopiańskie stacje narciarskie. Te zawody sportowe to świetny sposób na spędzenia wolnego czasu na stoku, a także możliwość rywalizacji i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.

W 2018 r. w łącznie w całym cyklu 4 edycji wystartowało 327 zawodników i zawodniczek z ponad 50 miast Polski oraz goście z Niemiec i Słowacji. Do zawodów finałowych zostało dopuszczonych zgodnie z regulaminem na podstawie rankingu 48 uczestników - 17 kobiet i 31 mężczyzn. Impreza ta z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, ma najwyższy prestiż sportowy wśród alpejskich zawodów amatorskich w Polsce i zaczyna przyciągać do Zakopanego coraz więcej sportowców wraz z osobami towarzyszącymi. Również sposób przygotowania i profesjonalizm realizacji zawodów zdobył wysoką ocenę i uznanie w opiniach startujących zawodników.

Zawody Pucharu Zakopanego tradycyjnie zostaną rozegrane na trzech stacjach narciarskich. Są to: Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda oraz Kasprowy Wierch. Planowane terminy to 12 i 26 stycznia oraz 9 i 23 lutego. W ramach wydarzenia odbędzie się też kolejna edycja Szkolnej Ligii Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim.


zródło UM Zakopane/ zdj. Piotr Korczak


Więcej na temat poprzednich edycji Pucharu Zakopanego znajdziecie tutaj - w magazynie narciarskim NARTY.malopolskaonline.pl
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama