Sto Kilometrów na Stulecie Odzyskania Niepodległości. Bieg Sztafetowy w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

27 października 2018 w Zakopanem – miejscu, do którego wolność przyszła najwcześniej, odbędzie się bieg upamiętniający stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawody przeprowadzone zostaną w ciekawej, niespotykanej dotychczas formule biegu sztafetowego na dystansie 100 km.

Dziesięcioosobowe drużyny będą miały okazję pościgać się na stadionie lekkoatletycznym COS Zakopane. Drużyny mogą być męskie, kobiece lub mieszane, a członkowie teamu muszą mieć ukończone 16 lat. Minimalna długość zmiany to 400 m, jednak każda z drużyn może zastosować dowolną taktykę zmian, by wykorzystać atuty swoich zawodników. Wygrywa zespół, który jako pierwszy pokona łączny dystans 100 km lub przebiegnie najwięcej w limicie czasu określonym na 8 godzin.

Niech nie zrażają się jednak ci, których powyższa formuła przeraża. Biegu głównemu towarzyszyć będą dwie SZTAFETY Z FLAGĄ, w których bezpłatnie udział może wziąć każdy. Tutaj należy pokonać dystans minimum 400 m samodzielnie, w grupie lub ze wsparciem. Zachęcamy amatorów biegania, rodziny z dziećmi, seniorów, osoby z niepełnosprawnością i wszystkich chętnych, którzy chcieliby w wyjątkowy sposób uczcić rocznicę odzyskania niepodległości i spędzić czas w sportowym duchu. Będzie to wspaniała okazja do integracji i zespołowego wysiłku, by wspólnymi siłami pokonać dystans 100 km. Każdy uczestnik, który przebiegnie 5 okrążeń na stadionie, otrzyma pamiątkowy medal.

W Sztafetach z flagą każde pokonane okrążenie to wsparcie młodych sportowców z niepełnosprawnością trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane.

Bieg Sztafet 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uzyskał Narodowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie Odzyskania Niepodległości.

Wydarzenie jest zwieńczeniem projektu „Sportowa Moc w Rodzinie 100/100” realizowanym przez Fundację Integracji przez Sport Handicap Zakopane w ramach programu prewencyjnego PZU – Pomoc to Moc.

Organizatorami zawodów są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane. Partnerami wydarzenia jest PZU - Pomoc To Moc, COS Zakopane, Miasto Zakopane i Powiat Tatrzański.

Zgłoszenia do biegu głównego prosimy wysyłać na adres mailowy: biuro@mosir.zakopane.eu, formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.mosir.zakopane.eu.

Bezpłatna rejestracja do Sztafet z Flagą w dniu zawodów, na bieżąco przed startem w biurze zawodów,
Więcej informacji w regulaminie wydarzenia:
http://handicap-zakopane.pl/wp-content/uploads/2014/11/regulamin100na100.pdf
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama