Małopolskie siatkarki górą!

Zawodniczki z Tarnowa i Wieliczki zaliczyły zwycięstwa w weekendowych spotkaniach siódmej kolejki rozgrywek I ligi siatkówki kobiet.

Siatkarki PWSZ Tarnów podejmowały na własnym parkiecie rywalki z Budowlani Toruń. Spotkanie było zacięte. Co prawda pierwszy set należał do tarnowianek (25:17), ale w drugim nie było już tak łatwo i gospodynie przegrały 25:27. Jeszcze gorzej było w secie trzecim, kiedy to torunianki wygrały 22:25.

Na tym jednak setowe zwycięstwa siatkarek z pomorza się skończyły. Wygranymi do 20 i w tie-break’u do 13 zawodniczki z Tarnowa przypieczętowały zwycięstwo.

Również na własnej hali ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki z 7R Solna Wieliczka. Z tym, że popularne "solniczki" wygrały 3-0 w setach do 13, 19 i 21 z WTS Włocławek.

Po siedmiu kolejkach liderem tabeli I ligi siatkówki kobiet jest 7R Solna Wieliczka z 18 punktami na koncie (ale ma rozegrane 6 meczów). Grupa Azoty PWSZ Tarnów zajmuje 5 pozycję, gromadząc na koncie 14 punktów.