JMP.race na MTB maratonach w Karpaczu i Źilinie (zdjęcia)

W Sulovie niedaleko Ziliny na Słowacji rozegrany został MTB Author Bikemaraton, zaliczany do cyklu Valassko Povazska. Impreza została zdominowana przez czeskich zawodników - zarówno dystans 88 km, który wygrał znany także z występów w Polsce Karel Hartl, jak i dystans 48 km wygrany przez Ondreja Fojtika.

W kategorii M3 na tym dystansie na III miejscu finiszował Piotr Biernawski (za dwoma zawodnikami z Czech). W wyścigu startowało w sumie 730 zawodników, z czego ok 430 na dystansie 48 km.

W tym samym czasie w Karpaczu podczas edycji Garmin Powerade MTB maraton, ścigali się inni zawodnicy JMP.race

Tym razem organizatorzy maratonu wysoko postawili poprzeczkę przygotowując bardzo trudną technicznie trasę. Zawodnicy na 46 km mieli do pokonania 1900 m w pionie. Na trasie oprócz długich i wyczerpujących podjazdów były jeszcze bardzo trudne technicznie sekcje zjazdowe. Sekcje których nie powstydziliby się organizatorzy Pucharu Świata.

Na tej technicznej trasie z zawodników JMP.race najlepiej radził sobie Ernest Kurowski zajmując 9 miejsce w kategorii M3, kolejno za nim na metę przyjeżdżali Cezary Szafraniec na 14 miejscu, Krystian Piróg na 18 miejscu, Krzysztof Mrugała na 19 miejscu oraz Krzysztof Kępa na 34 miejscu.