Nastała prawdziwa zima

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Intensywne opady śniegu sprawiły, że zrobiło się na prawdę zimowo. Cieszą się się szczególnie biegacze dla których trasy w zdecydowanej większości wymagają naturalnych opadów.

Czynne są już na przykład wszystkie trasy biegowe w Nowym Targu - wokół „Boru na Czerwonem", w obrębie lotniska po niedawno wybudowanej ścieżce rowerowej wzdłuż „Boru na Czerwonem", jak i w „Borze Kombinackim".

- Warunki śniegowe na płycie lotniska dostateczne, miejscami przebija trawa, na pozostałych trasach dobre. Uprzejmie prosimy pieszych o niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej - apeluje Mateusz Zamojski z nowotarskiego Urzędu Miasta.

Czynna jest również sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej (ul. Parkowa 14). Tam warunki są bardzo dobre. Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400m, założone są dwa tory do stylu klasycznego i jest oświetlona dzięki czemu można biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska.

Na lotnisku w Nowym Targu od 5 stycznia br. będzie działała wypożyczalnia nart biegowych (budynek Aeroklubu). Wszelkie informacje odnośnie wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można również pożyczyć w wypożyczalni działającej przy stacji narciarskiej „Długa Polana".

Trasy biegowe przygotowuje Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu we współpracy z wydziałem Kultury Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ.

opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama