Zawodnicy JMP.race na Mistrzostwach Europy w Czechach (zdjęcia)

W Czeskim Zdarze odbyły się Mistrzostwa Europy Masters w kolarstwie szosowym. Wyścig odbywał się na bardzo ciężkiej 108 km trasie z sumą przewyższeń 1600m, co w połączeniu z panującym upałem 35 C stworzyło warunki, które wytrzymali tylko najwytrwalsi.

Na ostatniej rundzie peleton został porozrywany i do mety zawodnicy dojeżdżali pojedynczo. Zwyciężył reprezentant Słowenii wyprzedzając na finiszu towarzysza ucieczki wielokrotnego medalistę ME i MŚ z Czech, trzeci był również Słoweniec. Najlepszymi z pośród Polaków okazali się zawodnicy nowotarskiej grupy JMP.race. Ernest Kurowski zameldował się na mecie na 7 miejscu, a na 10 finiszował Cezary Szafraniec. Tym samym Ernestowi nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego wyniku kiedy to zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy.

Tour de Volcano – Słowacja

Tego samego dnia odbył się szosowy wyścig w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji w którym także wystartowali reprezentanci JMP.race. I w tym przypadku upał dał się bardzo we znaki kolarzom, którzy musieli pokonać 135-kilometrową trasę z przewyższeniem rzędu 1400 metrów. Niestety podczas tego wyścigu zawodnicy JMP.race zajęli odległe pozycje.

Bike Maraton – Wisła

Z kolei 30 czerwca w Wiśle odbyła się kolejna edycja jednego z większych cykli górskich maratonów rowerowych Bike Maraton. W tych zawodach Krystian Piróg z JMP.race wywalczył piąte miejsce w kategorii M3.