Trwa World Snow Day w Zakopane

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W tym roku, po raz kolejny Miasto Zakopane zadbało o szereg atrakcji, które umilą dzieciom ten czas spędzony na śniegu.

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), której celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi.

W tym roku, po raz kolejny Miasto Zakopane zadbało o szereg atrakcji, które umilą dzieciom ten czas spędzony na śniegu.
Będą zawody w narciarstwie alpejskim, snowboardzie i narciarstwie biegowym. Można skorzystanie z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych oraz nartach biegowych. Można też spróbować swoich sił w stosunkowo nowej dyscyplinie narciarstwa w skitouringu – łączącego narciarstwo zjazdowe z turystyką. Najodważniejsze dzieci mogą natomiast spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Chcąc przybliżyć najmłodszym dyscyplinę sportu jakim są skoki narciarskie, w miasteczku World Snow Day stanął specjalny namiot, w którym dzieci dzięki googlom VR mogą poczuć się jak zawodowy skoczek i razem z Maciejem Kotem przeżyć prawdziwy skok narciarski.

W tym roku organizatorzy zachęcać także będą do uprawiania nordic walking, a chętnie dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w małej rywalizacji w tej dyscyplinie. Do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, a w miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną oraz scenę gdzie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących gry i zabawy oraz występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów,

Atrakcji jak zawsze na pewno nie zabraknie.

8. Światowy Dzien Śniegu Zakopane2019
19 – 20 stycznia 2019
Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL, Górna Rówień Krupowa

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama