Zabawa, profilaktyka, zdrowie – kolejny event Bezpiecznie na Nartach za nami

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Nie zwalnia zima, nie zwalnia i akcja promująca bezpieczeństwo na stokach! Drugi event akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem zimowy misiek - maskotka akcji - zawitał do Jurgowa.

Nie brakowało śniegu, nie brakowało narciarzy i snowboardzistów. Stan idealny. Dopisali także partnerzy akcji, którzy kolejny raz pokazali, że warto wspierać profilaktyczne akcje. – Mamy w ramach akcji przygotowanych wiele atrakcji. Uczymy pierwszej pomocy – zarówno dzieci jak i dorosłych. Pokazujemy też jak zabezpieczyć miejsce niebezpiecznego zdarzenia na stoku, tak by nie stwarzać zagrożenia na stoku dla innych. – tłumaczy Tomasz Witek, pomysłodawca i koordynator akcji „Bezpiecznie na Nartach”.

Druga odsłona akcji zawitała do Jurgowa. Tuż przy stacji narciarskiej Jurgów Ski przekonywano, że warto nosić kask i warto wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy. Gościem partnera - Medical Clinic Podhale, był dr Paweł Zejler, specjalista chirurgii ręki. I choć spotkanie z nim było raczej niezobowiązująca konsultacją, to zapewne pozwoliło odpowiedzieć na wiele intrygujących pytań.

Druga odsłona akcji, to także zabawa. I tu nie zawiedli Ci, którzy nie bali się zmierzyć z góralską tradycją. „Góralskie Śpasy” sprawdziły, czy w odpoczywających na Podhalu turystach, płynie choć trochę góralskiej krwi. Tym którzy okazali się najwytrwalsi wręczono upominki od partnerów.

Kolejna okazja do zabawy, już w najbliższy weekend. Widzimy się 27 stycznia w Kluszkowcach (stacja Czorsztyn Ski).
Patronat nad wydarzeniem objął starosta nowotarski Krzysztof Faber oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańska.

Wspólnie dla Bezpieczeństwa
Foto: Michał Sobański
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama