Uroczystości Katyńskie w Nowym Targu
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" wraz z PGRH "BŁYSKAWICA zaprasza mieszkańców Miasta i okolicy na uroczystą Mszę Świętą do kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu w dniu 10 kwietnia na godz. 18,00.
"My, martwi chcemy by pamięć żyła,Wraz z ziemią, naszą krwią obryzganą,
Aby w umysłach na zawsze była:
Zbrodnia Katyńska - nie zapomnianą"
5 marca 940 roku w Moskwie, na Kremlu, rząd rosyjski podjął decyzję o zbrodni ludobójstwa na Narodzie Polskim. Decyzja ta była faktycznym wyrokiem na Polskę. Na zagładę skazani zostali nie tylko bezbronni polscy jeńcy - oficerowie generałowie Wojska Polskiego, ale także polskie elity, które dostały się pod sowieckie panowanie . Byli to między innymi oficerowie i funkcjonariusze policji, urzędnicy państwowi i samorządowi, oficerowie Korpusu Ochrony Pogranicza, Służby Więziennej, nauczyciele, lekarze, profesorowie wyższych uczelni, adwokaci, sędziowie, inżynierowie, leśnicy, bankowcy, księża katoliccy i duchowni innych wyznań.
Katyń jest bezdyskusyjnym dowodem dającym świadectwo o świecie rządzonym przez ludzi wyzwolonych od Boga. Polscy Męczennicy Wschodu czynnie włączają się we współczesną dyskusję o wolności i patriotyzmie. Swoją ofiarą służby, krwi i cierpienia przypominają nam, że honor, wolność i niepodległość Polski i Polaków są cenniejsze niż życie. Katyń przypomina, że honor i wolność nie chodzą drogami kłamstwa, propagandy, złodziejstwa, niesprawiedliwości i nieuczciwości. Niepodległości i suwerenności nigdy nie jest po drodze ze zdradą i kolaboracją. Dlatego Katyń niech będzie stale obecny w naszej świadomości i pamięci.
Gdyby nie było zbrodni ludobójstwa Golgoty Wschodu, nie byłoby 96 ofiar katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., o których nie wolno nam również zapomnieć
Po uroczystej Mszy św. pod Krzyżem Katyńskim oddamy hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej składając kwiaty i zapalone znicze.
źródło: organizatorzy
Więcej na temat
komentarze
reklama