Nowotarżanie zdominowali 5 i 6 rundę trialowych Mistrzostw Polski w Ochotnicy

Bardzo dobrze wypadli nowotarżanie w 5 i 6 rundzie mistrzostw Polski w trialu, które w weekend odbyły się w Ochotnicy Górnej. Najlepszym z Polaków był Gabriel Marcinów (Gas Gas), który musiał uznać wyższość tylko Czecha Jizi Svobody (Gas Gas) plasując się dwukrotnie na drugim miejscu, podobnie było z Michałem Łukaszczykiem (Sherco) - trzeci w sobotę i niedzielę. Tuż za podium uplasował się 16-letni Kevin Pieprzak (Gas Gas), który pierwszego dnia był piąty, a drugiego czwarty.

W sobotnich zawodach, które były równocześnie 5 rundą mistrzostw Polski w trialu motocyklowym wyraźną przewagę miał Czech, który z 19 punktami karnymi pokonał obu Nowotarżan: Gabriela Marcinowa (34 punkty karne) i Michała Łukaszczyka (50). Tuż za podium znaleźli się Rosjanin Alexander Frołow (102) oraz Kevin Pieprzak (110). W grupie B najlepszy był Hajduk Tomasz (21) z Krakowa, przed nowotarżaninem Jakubem Łukaszczykiem (23). Tuż za podium uplasował się kolejny przedstawiciel ze stolicy Podhala Oskar Kaczmarczyk (44).

Drugiego dnia Gabriel Marcinów (17 punktów karnych) był już znacznie bliższy wygranej i pokonania czeskiego zawodnika tracąc zaledwie 4 punkty karne do zwycięzcy (13). Michał Łukaszczyk stanął na najniższym stopniu podium (48). Tym razem Kevin Pieprzak poprawił swoją pozycję (76) plasując się przed Rosjaninem (93). W grupie B swoją dominację potwierdził Tomasz Hajduk (24) z Krakowa, który po zaciętej walce pokonał Nowotarżan Rafała Luberdę (26) i Oskara Kaczmarczyka (29).

5. runda mistrzostw Polski w trialu (sobota)
1. Svoboda Jizi (Czechy) – 19 punkty karne (Gas Gas)