Wybrano najlepsze produkty Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Za nami trzeci dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które odbywają się na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

W Zarembku tradycji gościła Lucyna Job, która opowiedziała historie starych przedmiotów, Janusz Siemka, który przeprowadził warsztaty wypalania i malowania drewnianych talerzy oraz Jacek Sikoń, którzy wprowadzał chętnych w świat tradycyjnych miodów.

Gośćmi specjalnymi dnia byli przedstawiciele partnerskiego Powiatu Jędrzejowskiego na czele ze starostą Pawłem Faryną oraz wicestarostą Marią Barańską. Władzom powiatu towarzyszyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Jędrzejowskiego, które częstowały między innymi pierogami oraz naleśnikami z warzywa, domowymi wypiekami i tradycyjnym chlebem.

Najważniejszym punktem dnia było rozdanie nagród za najlepsze produkty tegorocznych Targów. Jury złożone z kucharzy oraz przedstawicieli partnerów wyłoniło następujących zwycięzców:
Kat. I
Smalec domowy z boczkiem - Fundacja Izba Regionalna w Zgorzale
Miód wrzosowy z Nowej Dęby - Pasieczne Miody Dworskie
Polędwiczka wędzona - Wiejska Chata Rarytasy z Podlasia

Kat. II
Baba drożdżowa - KGW Kościelisko
Piernik domowy z konfiturami Gosp. Agroturystyczne Bałszczyk Dariusz
Tajemnicze powidło - Hotel Kocierz

Kat.III
Sok z jagody kamczackiej - Tocznia owoców Pawłowski
Nalewka z pigwowca japońskiego - Gospodarstwo rolne Róża i Spółka
Hyćka - Michał Izydorczyk

Kat. IV
Mieszek - Stary Młyn
Kruche z jabłkiem i śliwką - KGW Bustryk
Bułeczka z czosnkiem niedźwiedzim i suszonymi pomidorami - Sermix

Sponsorami nagród w konkursie byli: Makro, Stol-Implex, Develey, Toorank, Hita Szkła Krosno, OSM Krasnystaw, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Puchary Ufundowali Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Michał Izydorczyk - Izi Alkohole Regionalne

Na targowej scenie zaprezentowały się dziś zespoły z Podhala oraz Powiatu Jędrzejowskiego - Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego, Regle z Poronina, Potoczanki oraz kapela Jędrusie.

opr. pk/ zdj. Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama